Trudne kredyty

Trudne kredyty

2 maja, 2018 0 przez Redakcja

 

Mając na myśli trudny kredyt chodzi nam o kredyt, który nie jest spłacany regularnie ze względu na brak pieniędzy na spłatę należności, bądź spłacany jest z opóźnieniem i w związku z tym zaciągnięcie kolejnego kredytu bądź kredytu konsolidacyjnego będzie znacząco utrudnione. Mając trudności finansowe ciężko będzie nam w pojedynkę otrzymać dodatkowy zastrzyk gotówki na spłatę aktualnych zobowiązań czy też na ich konsolidację.

Należy pamiętać, że kiedy mamy trudności ze spłatą zadłużenia nie należy odkładać tego w czasie z nadzieją, że nasza sytuacja finansowa szybko ulegnie poprawie. Jeśli tylko zdamy sobie sprawę z faktu, że nie będziemy w stanie spłacać swoich obecnych zobowiązań należy jak najszybciej poszukać pomocy u specjalistów. Zanim doprowadzimy do tego, że już długi czas nie spłacamy rat kredytów bądź spłacamy je z opóźnieniem postarajmy się wyprzedzić niepożądane skutki i zacząć działać niezwłocznie.

Im dłużej zwlekamy, tym większe bowiem będą trudności związane z zaciągnięciem kredytu.

TRUDNE KREDYTY – NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE:

KREDYT KONSOLIDACYJNY

Łączy ze sobą kilka zobowiązań w jeden kredyt. Dzięki konsolidacji kredytów obniżamy koszty kredytu oraz mamy możliwość rozłożenia spłaty rat w czasie. Jeśli mamy kilka kredytów, i wcale nie mamy problemów ze spłatą należności, i tak warto zastanowić się nad ich konsolidacją, gdyż może okazać się to zwyczajnie tańsze.

Jeśli powodem, dla którego zastanawiamy się nad konsolidacją kredytów są problemy finansowe, przez które nie stać nas na spłatę wszystkich dotychczasowych zadłużeń, pozyskanie kredytu konsolidacyjnego będzie znacznie trudniejsze. Warto w tym przypadku poradzić się osób lub firm, które zajmują się pomocą osobom zadłużonym. Po przeprowadzeniu wywiadu, na podstawie indywidualnej oceny sytuacji, z całą pewnością znajdą dogodne rozwiązanie.

KONSOLIDACJA CHWILÓWEK

Istnieje możliwość spłaty chwilówek kredytem bankowym. Tego rodzaju kredyt bankowy może wynegocjować dla nas firma zajmująca się pomocą osobom zadłużonym, ponieważ działa ona na innym szczeblu aniżeli pojedynczy klient w placówce banku. Koszty pożyczek pozabankowych są znacznie większe aniżeli koszty kredytów. Kwota odsetek od nieterminowej spłaty będzie więc znacznym obciążeniem dla budżetu. Warto więc zwrócić się o pomoc kiedy tylko pojawi się problem ze spłatą należności, gdyż tylko dzięki temu unikniemy powiększenia naszego zadłużenia.

KONSOLIDACJA KART KREDYTOWYCH

Jeśli posiadasz karty kredytowe i na każdej z nich masz zadłużenie, jest również na to sposób. Także kredytem bankowym można spłacić zaległości na kartach kredytowych. Dzięki temu będziesz mógł jednocześnie spłacić wszystkie karty kredytowe, a twoim zadłużeniem będzie od teraz jeden kredyt. Dzięki temu zmniejszasz koszty, twoja miesięczna rata jest niższa i masz możliwość rozłożenia spłaty na dłuższy czas.

KREDYT NA SPŁATĘ ZUS I US

Kredyt bankowy na spłatę ZUS i US ma znaczące plus dla przedsiębiorcy. Po pierwsze, kredyt bankowy, który otrzyma może wliczyć sobie w koszty uzyskania przychodu. Po drugie, będzie mógł spłacić zaległości względem ZUS i US, dzięki czemu nie będzie miał zaległości względem tych instytucji.

Pamiętaj, że im wcześniej zareagujesz tym mniejsze będą koszty.