Biznes na kółkach

Biznes na kółkach

28 czerwca, 2018 0 przez Redakcja

Pomysł na zarabianie

Myślisz o założeniu własnej działalności, ale nie masz pieniędzy na wynajęcie lokalu? Biznes internetowy też wydaje ci się czarną magią i nie wiesz jak się za niego zabrać? Jeżeli do tego nie masz zbyt dużego doświadczenia, to rozpoczęcie przedsięwzięcia, które już na starcie wymaga sporego nakładu finansowego może być zbyt ryzykowne. Jednak nic straconego, bo możesz stworzyć biznes… w samochodzie!

Na pewno nie raz widziałeś w amerykańskich filmach furgonetki z jedzeniem, które przemierzały ulice miast i zatrzymywały się w najkorzystniejszych miejscach. To właśnie z USA przywędrowała do nas moda na tzw. food trucki. Okazuje się, że pomysł na furgonetki z jedzeniem zdobywa coraz szersze grono zadowolonych klientów. Serwowane z nich jedzenie jest tanie i dobrej jakości. Jest też świeże, bo w furgonetce nie ma zbyt dużo miejsca do przechowywania produktów, więc muszą być one wykorzystywane na bieżąco.

Biznes na kółkach

Biznes na kołach jest świetną alternatywą dla stacjonarnej działalności, jeżeli obawiasz się, że nie poradzisz sobie z jej prowadzeniem. Dodatkowo mobilna firma pozwala ci na wyjście z ofertą do klienta, a jeżeli widzisz, że nie ma dużego zainteresowania ze strony konsumentów to wystarczy, że zmienisz miejsce i będziesz działać dalej. Plusem biznesu na kółkach jest również brak kosztów czynszu, jakie musiałbyś ponosić prowadząc firmę stacjonarną. Musisz oczywiście pamiętać, żeby auto, które ma służyć jako mobilna restauracja spełniało wymagane warunki. Powinien to być samochód z zabudową specjalną. Na pewno poniesiesz koszty związane z jego odpowiednim przygotowaniem, ale jeżeli przyłożysz się do remontu i będziesz serwować dobre jedzenie, to na pewno w niedługim czasie inwestycja zwróci się z nawiązką. Warto też zainwestować w odpowiednie oklejenie samochodu, który jednocześnie będzie reklamą twojego biznesu. Dobrze byłoby, gdyby klient widząc auto od razu wiedział, jaki biznes prowadzisz. Możesz również zrobić ulotki i zostawiać je w sklepach czy rozdawać przechodniom, dzięki temu będziesz mieć większe szanse, że zyskasz nowych klientów.

Dobry plan

Zanim podejmiesz decyzję o założeniu biznesu na kółkach warto opracować dobry i przejrzysty biznesplan. Powinieneś dużo prędzej zdecydować jakie potrawy chcesz przygotowywać i spisać sobie wszystkie potrzebne do tego celu produkty. Poszukaj również sklepów lub hurtowni, w których dane produkty kupisz w niższych cenach. Pamiętaj, że jeżeli twój biznes z jakichś względów nie wypali, to zawsze możesz go w całości sprzedać!