Czy zdalna porada prawna może zastąpić wizytę w kancelarii adwokackiej?

Czy zdalna porada prawna może zastąpić wizytę w kancelarii adwokackiej?

14 stycznia, 2023 0 przez Redakcja A

Od kilku lat możemy obserwować wzmożone przenoszenie produktów branży usługowej (i nie tylko) do sieci. Korzystając z Internetu i telefonu, możemy już nie tylko zamówić odzież lub sprzęt elektroniczny, ale także np. artykuły spożywcze z wybranego marketu z dostawą pod nasze drzwi. Ten proces nasiliła, a częściowo wręcz wymusiła, pandemia COVID-19. Otrzymanie pomocy od niektórych specjalistów stało się wówczas osiągalne jedynie w formie zdalnej. Mowa tutaj między innymi o korepetytorach, niektórych lekarzach oraz prawnikach. Po czasie udało nam się przyzwyczaić do tych zmian. Dlatego kancelaria adwokacka prowadzona przez Bartłomieja Trochimiuka oferuje zdalne konsultacje https://adwokat-trochimiuk.pl/adwokat-garwolin/.

W jakich sytuacjach odwiedzamy kancelarię adwokacką?

Ze względu na trudne doświadczenia, niektórym osobom prawnicy kojarzą się wyłącznie ze skomplikowanymi i złożonymi procesami sądowymi. Rzeczywiście, pomoc dobrego adwokata będzie niezbędna, jeśli potrzebujemy obrony lub profesjonalnej reprezentacji na sali sądowej. Specjalistów poszukują także strony małżeństwa, które planują złożenie pozwu rozwodowego. Najczęściej wiąże się to z koniecznością podziału majątku – podobnie jak proces odczytywania testamentu i przejmowania spadku.

Wszystkie wymienione sytuacje raczej nie przywodzą na myśl pozytywnych skojarzeń. Jednak adwokat to człowiek, którego wsparcie przydaje się klientom kancelarii adwokackiej również na co dzień. Czasami porada dotyczy na przykład zakresu prawa pracy. Innym razem prawnicy udzielają pomocy przedsiębiorcom. Wiele firm stale korzysta bowiem z porad prawnych. Część z nich robi to na podstawie opłacanego każdego miesiąca abonamentu, zwanego pakietem prawnym. Jest to usługa, którą posiada w swojej ofercie kancelaria adwokacka Bartłomieja Trochimiuka.

Kancelaria adwokacka a zdalne konsultacje. Czy prawna porada online jest wystarczająca?

Odpowiedź na powyższe pytanie zależy oczywiście od sytuacji. Niektóre osoby łatwiej wyobrażą to sobie, bazując na pewnej analogii. Wielu z nas korzysta przecież obecnie z tzw. teleporad lekarskich lub medycznych konsultacji online. Często są one dla nas wygodne i wystarczające. Jednak kiedy niezbędne jest wykonanie specjalistycznych badań, na przykład usg, lub nasz przypadek jest szczególnie skomplikowany i poważny, wizyta w gabinecie jest koniecznością. Podobnie jest z kancelarią adwokacką. Obecnie wiele spośród samych posiedzeń sądowych – na przykład związanych z rozwodem małżonków – odbywa się przecież w formie zdalnej. Dlatego jeśli potrzebujemy krótkiej i rzeczowej konsultacji z prawnikiem, dotyczącej na przykład firmowych dokumentów lub wstępnego rozeznania w sprawie, jak najbardziej możemy zdecydować się na rozmowę w formie zdalnej. Zaoszczędzi ona nasz czas i pieniądze, które musielibyśmy poświęcić na dojazd. Są także sytuacje, które wymagają osobistego stawiennictwa w kancelarii adwokackiej lub sądzie. Dlatego wykonaj telefon do Bartłomieja Trochimiuka, a adwokat w razie potrzeby poinformuje cię o takiej konieczności.