Na czym polega zakup gotowej spółki? 

Na czym polega zakup gotowej spółki? 

29 sierpnia, 2022 0 przez Redaktorka Katarzyna

Zastanawiasz się, jaki jest najszybszy sposób na rozpoczęcie własnej działalności? Jednym z nich jest zakup gotowej spółki. To proste rozwiązanie pozwoli Ci na niemal natychmiastowe rozpoczęcie działalności. Zanim jednak zdecydujesz się na taki krok, warto dowiedzieć się, jak dokładnie wygląda zakup spółki oraz jakie są rodzaje i kiedy należy zgłosić się do VAT i KRS. Na czym polega zakup gotowej spółki? 

Na czym polega zakup gotowej spółki? 

Możliwość zakupu gotowej spółki to wciąż stosunkowo nowe rozwiązanie na rynku. Jednak stopniowo zyskuje na popularności. Dlaczego? Nie da się zaprzeczyć, że taka opcja ma wiele zalet. Jakich? Przede wszystkim decydując się na zakup gotowej spółki, możemy rozpocząć działalność z dnia na dzień. Nie musimy się martwić przy tym o różnego rodzaju formalności, które trzeba by było dopełniać przy rejestracji spółek. Na czym więc polega zakup gotowej spółki? 

Nabywana spółka przede wszystkim jest już zarejestrowana. Posiada przy tym komplet dokumentów, w tym także numery KRS, NIP i REGON. Ponadto wraz z zakupioną spółką możemy otrzymać również szereg koncesji, licencji oraz zezwoleń. Co więcej, takie rozwiązanie wyróżnia się dużą oszczędnością czasu. Zakup gotowej spółki wiąże się z tym, że nie musimy kompletować dokumentów i czekać na decyzje urzędników. Ponadto zdecydowana większość oferowanych do sprzedaży spółek jest ‘czysta’. Oznacza to, że w przeszłości nie prowadziły one działalności.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie gotowej spółki? 

Jak już wiesz, takie rozwiązanie ma wiele zalet. I choć sam zakup nie jest skomplikowany, to warto skorzystać z dobrego pośrednika. Kupię gotową spółkę – to hasło, od którego powinniśmy rozpocząć swoje poszukiwania. Na co zwrócić uwagę przy zakupie gotowej spółki? Przede wszystkim warto zdecydować się na usługi firmy, która oferuje kompleksowe przygotowanie firmy w formie spółki. Dobra oferta będzie wyróżniać się tym, że będzie gotowa do działania już w dniu zakupu. Zakup gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to obecnie najszybsza forma rozpoczęcia działalności.

Co więcej, postaw na firmę, która pomoże Ci załatwić wszelkie formalności w jednym miejscu. W ten sposób dodatkowo zaoszczędzisz czas. Wybierając usługi firmy, takiej jak biurospolki.pl, możesz dodatkowo liczyć na obsługę biura oraz księgowości. Tym sposobem wszystko możesz załatwić w jednym miejscu – łatwo i wygodnie. Jeśli więc zależy Ci na szybkim rozpoczęciu działalności firmy, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.