Kredyt konsolidacyjny – ratunek dla zadłużonych

Kredyt konsolidacyjny – ratunek dla zadłużonych

28 maja, 2018 0 przez Redakcja

Uzależnienie od kredytów

Oferty banków każdego dnia atakują nas niemal ze wszystkich mediów, a patrząc na nasze społeczeństwo, można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że żyjemy na kredyt. Pożyczamy praktycznie na wszystko, począwszy od sprzętu RTV, poprzez samochody, aż po wakacyjne, egzotyczne wycieczki. Mnogość pobranych kredytów doprowadza często do problemów finansowych, dla których wybawieniem może być kredyt konsolidacyjny.

Konsolidacja kredytu

W  pewnym momencie dochodzi do sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie spłacić terminowo wszystkich zaciągniętych zobowiązań, a często przekracza to nasze możliwości finansowe. Wydawać by się mogło, że w takim przypadku wizyta komornika w naszym domu będzie nieunikniona. Na szczęście banki starają się pomóc swoim klientom. Oferują im wyjątkowo korzystne rozwiązanie tego problemu, czyli kredyt konsolidacyjny na atrakcyjnych warunkach. Takie rozwiązanie jest często kołem ratunkowym, które pozwala utrzymać się na powierzchni. Warto więc rozważyć skorzystanie z takiej oferty, która proponuje skupienie wszystkich naszych zobowiązań w jednym kredycie o akceptowalnej racie.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Jest on skierowany przede wszystkim do osób zadłużonych, posiadających pożyczki w wielu bankach, a polega na połączeniu ich w jedną, stosunkowo łatwą do spłaty. Największą zaletą tego typu kredytu jest znaczne zmniejszenie wysokości miesięcznej raty, którą ponadto bank stara się jak najlepiej dostosować do możliwości finansowych klienta. Dzięki temu łatwo można uzyskać dodatkowe środki umożliwiające spłatę innych pożyczek. Pozwala to również zaoszczędzić czas konieczny do załatwiania niezbędnych transakcji w poszczególnych bankach. Kolejną zaletą sprawiającą, że warto rozważyć tę propozycję, jest możliwość wydłużenia czasu spłaty, rozłożenie jej na większą niż początkową liczbę rat, a nawet oszczędność wysokości prowizji za transfery bankowe.

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego

Jednak zanim zdecydujemy się połączyć wszystkie nasze pożyczki w jedną, warto sprawdzić jakie dzięki temu uzyskamy korzyści. Możemy to sprawdzić za pomocą kalkulatora kredytu konsolidacyjnego na stronie internetowej wybranego banku. W poszczególne okienka formularza wpisuje się kwoty posiadanych zobowiązań, a kalkulator dokładnie wyliczy i pokaże ich podsumowanie. Przede wszystkim miesięczną sumę rat, całą kwotę pozostałą do spłacenia, a także kwotę, oprocentowanie oraz okres kredytowania kredytu skonsolidowanego. Wyliczy również wysokość rat po konsolidacji i faktyczne oszczędności z tego wynikające.