Pomoc prawna podczas sprawy rozwodowej

Pomoc prawna podczas sprawy rozwodowej

10 czerwca, 2021 0 przez Redakcja

Każdy rozwód jest trudnym doświadczeniem. Dlatego tak istotne jest, by sprawa rozwodowa przebiegała możliwie jak najszybciej i bez zbędnych komplikacji. Ważny jest więc wybór odpowiedniego pełnomocnika, profesjonalnej kancelarii prawnej, która pomoże przejść przez ten niełatwy etap w życiu,

 

Jakie są prawne skutki rozwodu?

Rozwód to ustanie cywilnego związku małżeńskiego, a z tym faktem wiąże się wiele innych kwestii, których nie sposób pominąć. W trakcie rozwodu do rozwiązania pozostają między innymi takie kwestie jak:

  • ustalenie winy za rozpad związku małżeńskiego (winny może być jeden ze współmałżonków, oboje bądź rozwód można orzec bez orzekania o winie)
  • korzystanie ze wspólnego miejsca zamieszkania przez byłych współmałżonków
  • sprawy związane z władzą rodzicielską, kontaktami rodziców z małoletnimi dziećmi oraz alimentacja (na rzecz dzieci bądź współmałżonka)
  • ewentualny podział majątku

Wszystko to wymaga wsparcia kancelarii prawnej specjalizującej się w sprawach rozwodowych. Niekiedy są to procesy bardzo skomplikowane, wymagające dużego nakładu pracy i zgromadzenia wielu materiałów dowodowych. Samodzielnie trudno poradzić sobie zarówno z formalnościami procesowymi, jak i zebraniem niezbędnych materiałów.

 

Na czym polega pomoc kancelarii prawnej podczas sprawy rozwodowej?

Kancelaria Gromala-Górnik & Wędrzyk mieszcząca się w Krakowie wspiera klientów na każdym etapie sprawy rozwodowej, Pracownicy kancelarii z dużą empatią i zrozumieniem podchodzą do każdej sprawy wiedząc, jak trudnym doświadczeniem życiowym jest rozwód. Wspólnie z klientem opracowywana jest strategia, dopasowana do indywidualnej sytuacji. Prawnicy w imieniu klienta kontaktują się również ze współmałżonkiem, dzięki czemu klient nie musi przechodzić trudnych dla niego spotkań z osobą, z którą niebawem rozstanie się na zawsze. Przedstawiciele kancelarii prawnej  https://www.pgpw.pl/ piszą w imieniu klienta wnioski, doradzają najkorzystniejsze rozwiązania i pomagają w legalnym zdobywaniu ewentualnych dowodów winy współmałżonka. Pomoc prawników jest o tyle istotna, że sąd może nie udzielić rozwodu, jeśli nie znajdzie przesłanek świadczących o zupełnym i trwałym rozpadzie pożycia. Dlatego samodzielne występowanie podczas sprawy rozwodowej może nie zakończyć się zgodnie z oczekiwaniami.

 

Kancelarii specjalizujących się w rozwodach jest sporo, ważne więc, by z rozmysłem wybrać najlepszą. Prawnicy z Kancelarii Gromala-Górnik & Wędrzyk mają ogromne doświadczenie w prowadzeniu spraw rozwodowych. Dzięki wielu przeprowadzonym rozprawom są w stanie fachowo doradzić najlepszy sposób postępowania i wybrać rozwiązanie najlepsze dla klienta. Zdają sobie sprawę również z tego, że podczas trwania procesu rozwodowego może nastąpić sporo zmian okoliczności. Elastycznie reagują i nanoszą zmiany w opracowanej wcześniej strategii postępowania. Najlepszym świadectwem są zadowoleni klienci, którym prawnicy z Kancelarii Gromala-Górnik & Wędrzyk pomogli uzyskać to, czego oczekiwali po sprawie rozwodowej.