Cięcie laserowe – najlepszy sposób obróbki metali i blach

Cięcie laserowe – najlepszy sposób obróbki metali i blach

16 marca, 2023 0 przez Redaktorka Justyna

Jeszcze do niedawna obróbka blach oraz innych wyrobów metalurgicznych była największą zmorą wielu branż. Wynikało to z długiego czasu oczekiwania na wycięcie metalu do odpowiedniego kształtu oraz jego późniejszej obróbki.

Na szczęście czasy te już dawno minęły, a współczesna technologia zapewnia lepsze rozwiązania – jak np. cięcie laserowe blach oraz metali. Specjalistyczne wycinarki pozwalają szybko i bez problemu realizować nawet najbardziej skomplikowane projekty, dzięki czemu obróbka metali stała się prosta i szybka.

Cięcie laserowe – co wpływa na precyzję obróbki metali?

Cięcie laserowe blach oraz innych metali, to niezwykle precyzyjne zadanie, które zlecają firmy działające w różnych branżach. Do takiej obróbki oddaje się wówczas elementy konstrukcji różnych pojazdów i statków, schodów, mostów, a także domów i innych elementów wyposażenia ogrodu. Z tego typu usług korzystają jednak nie tylko firmy wykonujące masową produkcję. Laserowe cięcie może być również zlecone przez osobę prywatną – nawet do pojedynczego zlecenia.

Obecnie precyzja lasera nie ma sobie równych. Żaden inny sprzęt, maszyna, czy praca ludzkich rąk nie jest w stanie, póki co zagwarantować lepszej metody obróbki blach, czy innych metali. Jest to zasługą silnej wiązki lasera, o odpowiedniej temperaturze i wielkości. Dzięki dodatkowemu zastosowaniu gazu technicznego o dużej czystości, a w niektórych urządzeniach także wydmuchiwaniu stopionego metalu, na krawędzi wyrobu metalurgicznego nie powstają żadne nierówności.

Skuteczność najnowocześniejszych  wycinarek laserowych opiera się także na nowoczesnych oprogramowaniach i cyfrowym sterowaniu. Zwiększają one wydajność produkcji. Tego typu rozwiązania ułatwiają naniesienie poprawek w realizacji – nawet w trakcie trwania produkcji.

Komu warto zlecić laserowe cięcie blach oraz innych metali?

Na rynku znaleźć można dość sporo firm, które wykonują laserowe cięcie blach i innych metali. Każda z nich posiada jednak nieco inny sprzęt, od którego zależna jest przecież jakość i precyzja obróbki wyrobów metalurgicznych. Znaczenie ma również możliwie jak najszybszy termin realizacji, jak i również możliwość wycięcia nawet najbardziej skomplikowanych elementów.

Cięcie laserowe warto zatem zlecić doświadczonej i sprawdzonej firmie, która stawia na nowoczesny sprzęt i odpowiednie przeszkolenie pracowników w jego używaniu. Taką firmą jest np. Gubad, który posiada aż trzy nowoczesne wycinarki laserowe najnowszej generacji. Wykonuje ona laserowe cięcie blach oraz różnych innych wyrobów metalurgicznych dla masowych i pojedynczych zleceń.