Jak sprzedać mieszkanie bez pośrednika – wskazówki

Jak sprzedać mieszkanie bez pośrednika – wskazówki

14 lutego, 2023 0 przez Redaktorka Dominika

Szukanie kupca w przypadku chęci sprzedaży mieszkania może być naprawdę trudnym zadaniem. Właśnie dlatego wielu właścicieli nieruchomości decyduje się na pomoc pośrednika. To jednak wiąże się z koniecznością zapłacenia prowizji. Jak sprzedać mieszkanie bez pomocy pośrednika? Sprawdź nasze wskazówki!

Sprzedaż mieszkania bez wsparcia pośrednika dla wielu może wydawać się niemożliwa. Da się tego jednak dokonać! Samodzielna sprzedaż mieszkania nie musi być trudna i czasochłonna. Wystarczy zastosować się do kilku wskazówek, dzięki którym chętny kupiec znajdzie się w mgnieniu oka. Doskonałą alternatywą dla wszelkich pośredników nieruchomości jest sprzedaż mieszkania z pomocą platformy Nskup.pl – najszybszy sposób na sprzedaż nieruchomości. Umożliwia ona szybką sprzedaż bez konieczności wystawiania ogłoszenia, zbędnych spotkań w celu oglądania mieszkania czy rozmów z niezdecydowanymi klientami. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak możesz szybko sprzedać mieszkanie bez pomocy pośrednika!

Samodzielna sprzedaż mieszkania na wolnym rynku

Kluczem do sukcesu w procesie samodzielnej sprzedaży mieszkania jest przede wszystkim właściwe jego przygotowanie do sprzedaży. Mieszkanie, które przedstawimy potencjalnym klientom na zdjęciach lub w trakcie oglądania, powinno lśnić czystością i być pozbawione wszelkich niepotrzebnych elementów zaburzających estetykę. Z pozoru niewielkie rzeczy w istotny sposób wpływają bowiem na to, jak nieruchomość zostanie odebrana przez odbiorców. Fotografie powinny być wykonane w dziennym świetle i wyróżniać się wysoką jakością.

Sprzedając mieszkanie, warto również pamiętać o tym, by wśród zdjęć w ogłoszeniu znalazł się również rzut mieszkania. Oprócz tego konieczne jest stworzenie kompletnego opisu mieszkania. Warto wskazać w nim wszelkie zalety nieruchomości, jego układ oraz lokalizację i wszelkie punkty znajdujące się w pobliżu, które mogą mieć znaczenie dla przyszłego nabywcy.

Sprzedaż z pomocą platformy Nskup.pl

Mieszkanie możemy również umieścić na platformie Nskup.pl. W tym przypadku omijamy wszelkie obowiązki związane z koniecznością stworzenia atrakcyjnego ogłoszenia o sprzedaży. Nie musimy robić zdjęć, ani tworzyć wyczerpującego opisu mieszkania. Wystarczy zgłosić mieszkanie, uzupełniając przy tym najważniejsze informacje dotyczące nieruchomości. Wtedy kontaktuje się z nami doradca, który przedstawia nam możliwe opcje sprzedaży. Na umówionym spotkaniu, podczas którego mieszkanie jest oglądane i dokładnie wyceniane przez doradcę, możemy zdecydować, jaką opcję sprzedaży preferujemy – na wolnym rynku czy bezpośrednio w Nskup.pl.