Dlaczego warto zdecydować się na systemy chmurowe?

Dlaczego warto zdecydować się na systemy chmurowe?

14 października, 2021 0 przez Redakcja

Wybór odpowiedniego oprogramowania wykonującego różnego rodzaju zadania w firmie to ważne zadanie. Z tego powodu przedsiębiorcy poszukują systemu, który pozwoli im zoptymalizować procesy biznesowe, a nawet dać samą możliwość ich przeprowadzania. Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem był zakup licencji na oprogramowanie zainstalowane na jednym stanowisku i lokalnym dysku użytkownika. Wraz z rewolucją technologiczną, coraz więcej tego typu rozwiązań przenosi się do przestrzeni „chmurowej”, co daje przedsiębiorcom wiele korzyści.

W tym artykule wyjaśnimy czym są systemy chmurowe, jak również dokładnie opiszemy ich zalety, dzięki którym Twoje firma może odnieść wiele korzyści!

systemy chmurowe

Documaster – systemy chmurowe od Euroimpex | źródło: euroimpex.pl

Systemy chmurowe – zalety oprogramowania w chmurze

Wielu przedsiębiorcom może wydawać się, że systemy chmurowe to jedynie kompromis, który pozwala na zoptymalizowanie kosztów przy jednoczesnym ograniczeniu funkcji i możliwości. Nic bardziej mylnego! Szczególnie w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, wprowadzenie takiego rozwiązania pozwala na uzyskanie nawet 25% wzrostów przychodów. Wynika to bezpośrednio z niższej ceny, lepszej optymalizacji oprogramowania, jak również ograniczeniu wykorzystania innych zasobów np. czas czy prąd, który jest wykorzystywany w lokalnych serwerowniach.

1.      Niższe koszty

Najbardziej popularnym modelem rozliczenia za korzystanie z systemu chmurowego jest subskrypcja. W przeciwieństwie do tradycyjnego oprogramowania lokalnego, płacimy w regularnych odstępach czasu zamiast jednorazowej opłaty sięgającej nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W przypadku klasycznych systemów trzeba również pamiętać o przygotowaniu infrastruktury informatycznej, jak również jej zabezpieczenie. Wszystko to wymaga czasu i pieniędzy.

2.      Bezpieczeństwo

Nad bezpieczeństwem systemów chmurowych czuwają specjaliści, którzy są odpowiedzialni tylko i wyłącznie za to. Zatrudnienie takiego pracownika w firmie to duży koszt. Z systemami chmurowymi nie musimy się o to martwić. To firma dostarczająca systemy chmurowe musi dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa danych – w innym przypadku jest narażona na poważne konsekwencje.

3.      Udoskonalenia i automatyczne aktualizacje

Warto pamiętać, że firmy zajmujące się tworzeniem programów działających w chmurze, dbając o atrakcyjność swojej oferty, stale wprowadzają udoskonalenia. W przypadku systemów na licencję, producentowi tak naprawdę nie do końca musi na tym zależeć – za zakup oprogramowania uiszczana jest wysoka, jednorazowa opłata. Warto również wspomnieć, że aktualizacje systemów chmurowych są również po stronie wydawcy. W ten sposób jedyne, czym musimy się zajmować, to najważniejsze procesy w naszym biznesie!

Sprawdź systemy chmurowe od firmy Euroimpex

Szukasz najlepszych rozwiązań dla swojej firmy? Wybierz oprogramowanie Documaster stworzone przez Euroimpex. Systemy chmurowe Documaster to bezpieczny sposób na pracę zdalną i przechowywanie wszelkich ważnych dokumentów. Zarządzaj swoim przedsiębiorstwem sprawniej, oszczędzaj czas i pieniądze.

Źródło: euroimpex.pl