Jak zintegrować pracowników dużej firmy, korporacji?

Jak zintegrować pracowników dużej firmy, korporacji?

22 lutego, 2022 0 przez Redakcja

Dobra atmosfera w pracy to podstawa funkcjonowania firmy. Wzajemne relacje pracowników wpływają na efektywność i stabilność przedsiębiorstwa. Warto więc postawić na integrację i zadbać o dobre fluidy w zakładzie pracy.

Jakie są sposoby na integrację pracowników firmy?

Integracja pracowników to dość modne zagadnienie, które posiada rzeszę fanów. Może ona odbywać się w różny sposób – w knajpie, podczas gier terenowych, czy nawet w miejscu pracy. Popularne są jednak również wspólne wyjazdy poza miasto. Najlepiej, gdyby były one połączone z atrakcjami, oferowanymi przez poszczególne miejsce. Wiele aktywności oferują na przykład Beskidy. Ciekawą integrację w górach dla firm przeprowadzi Bcamp.pl w Istebnej. Jest to świetna propozycja dla osób, które lubią spędzać czas aktywnie i na świeżym powietrzu, ponieważ głównymi atrakcjami są paintball, strzelnica oraz park linowy. Dobrym pomysłem na integrację w przypadku dużej firmy jest wyjazd w atrakcyjne turystycznie miejsce i zaproponowanie kilku tras, które można przejść w kilka godzin. Może to być zwiedzanie ruin zamków i starych warowni, lub przejście jakiegoś górskiego szlaku, a wieczorem pogawędki przy ognisku lub w hotelowym barze.

Po co integracja w firmie, korporacji?

Integracja pracowników jest ważna, ponieważ to dzięki więziom społecznym ludziom chce się przychodzić do pracy. Dobre warunki finansowe i bonusy są podstawą zatrudnienia, jednak jeśli w pracy atmosfera jest zła, motywacja spada i prędzej czy później pracownik może się zwolnić. Więzi ze współpracownikami i wzajemne zrozumienie wpływają także na efektywność w pracy i większą kreatywność w rozwiązywaniu zadań. Oczywiście nie zawsze integracja może być dobrym pomysłem. Jeśli między jakimiś pracownikami zachodzą poważne spięcia, taka wycieczka może nie rozwiązać problemów, a jeszcze je pogorszyć. Ważne jest więc, aby uszanować wolę pracownika i nie naciskać na wspólne spędzanie czasu, jeśli ktoś nie ma na to ochoty, albo możliwości.

Gdzie jeszcze pojechać na integrację?

Integracja w górach to jeden z najczęściej wybieranych sposobów na wspólny wyjazd. Jednak nie jest to jedyna opcja. Warto dostosować miejsce do lokalizacji, w jakiej znajduje się firma. Jeśli pracujesz w Warszawie, trudno będzie Ci wyjechać na weekend w Bieszczady. Może północ Polski będzie ciekawym rozwiązaniem? Pobyt nad morzem brzmi wspaniale, ale również Kaszuby oferują wiele ciekawych historycznie i krajobrazowo miejsc. Atrakcyjną lokalizacją jest także Jura Krakowsko-Częstochowska. Można jednak na integrację pojechać także do innego miasta i postawić na gry terenowe, odbywające się w takiej przestrzeni. Jeśli lubicie industrialne klimaty, ciekawą opcją może być spacer śladem zabytków techniki. Nie trzeba oczywiście wyjeżdżać, żeby się zintegrować. Częste spotkania w knajpie czy wyjście na kręgle również sprawiają, że relacje między pracownikami wzmacniają się. Wspólne wyjścia, chociaż dwa razy na miesiąc są w firmach bardzo wskazane.