Jakie firany hotelowe wybrać? 

Jakie firany hotelowe wybrać? 

27 września, 2022 0 przez Redaktorka Katarzyna

Nie da się zaprzeczyć, że wystrój pokoju hotelowego ma bardzo duży wpływ na standard obiektu. Jeśli więc chcesz zachęcić gości do przyjazdu i ponownego skorzystania z usług, to musisz zapewnić im komfortowy i wysokiej jakości pobyt. Choć mogłoby się wydawać, że elementy dodatkowe nie mają tak dużego znaczenia, jak na przykład łóżko, wygodny materac, czy funkcjonalne meble, to odgrywają one bardzo ważną rolę. Jakie firany hotelowe wybrać? Zobacz, na co zwrócić uwagę. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firan hotelowych? 

Firany hotelowe to zakup, którego dokonuje się niemal na samym końcu. Nie oznacza to jednak, że są mniej ważne. Ozdoba okna odgrywa bardzo ważną rolę w aranżacji pomieszczenia. Firany oraz zasłony są elementem uzupełniającym i zwieńczającym cały wystrój. Co więc wziąć pod uwagę przy ich wyborze? Przede wszystkim rodzaj materiału, z jakiego firany hotelowe są wykonane. Powinien być on gęsto zbity, tak żeby odpowiednio zaciemniał daną przestrzeń. Grubszy materiał zapewnia także poczucie prywatności, a to szczególnie ważna kwestia w pokoju hotelowym. Cięższe tkaniny wprowadzają do wnętrza bardziej elegancki i luksusowy charakter. Jeśli jednak chcesz postawić na lekkość, to delikatne i zwiewne materiały będą lepszym wyborem. w takim przypadku do firan warto dobrać także zasłony. 

Co więcej, firany hotelowe powinny być wykonane z materiału, który jest łatwy do utrzymania w czystości. Dobrym wyborem będzie tkanina, która nie będzie się łatwo zgnieść, ale za to pięknie układać. Zarówno na niskich, jak i wysokich oknach. W przypadku urządzania pokoju hotelowego lepiej unikać tkanin, które są delikatne i wymagają prania ręcznego. Ponadto firany hotelowe powinny być wykonane z materiału ognioodpornego, żeby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo gości. 

Firany hotelowe – czy kolor ma znaczenie? 

Wybór odpowiedniej kolorystyki odgrywa niezwykle ważną rolę. Zarówno mebli, pościeli, dywanów, jak i właśnie firan. Białe, lub kremowe firany to najbardziej neutralne i bezpieczne rozwiązanie. W przypadku urządzaniu pokoju hotelowego warto postawić na klasykę w pewnych kwestiach. Jasne firany nadadzą wnętrzu lekkości i optycznie powiększą pomieszczenie. Co więcej, takie firany hotelowe pasują do różnej stylistyki. Na tym etapie dochodzi także kwestia wzornictwa. Gładkie firany nie będą gryzły się z innymi dodatkami. Idealnie wpasują się w mniejsze pokoje, które mogłyby zostać przytłoczone przez ciężkie dodatki i zbyt wzorzyste materiały.