Kiedy warto jest wziąć kredyt, a kiedy lepiej tego unikać?

Kiedy warto jest wziąć kredyt, a kiedy lepiej tego unikać?

22 sierpnia, 2021 0 przez Redakcja

Wzięcie kredytu lub chwilówki to dobre rozwiązanie. Nie każdy z nas przecież posiada oszczędności przeznaczone na tak zwaną czarną godzinę. Awaria auta, którym dojeżdżamy do pracy, lub zepsucie się pralki – to sytuacje nagłe, w których ważne jest szybkie działanie. Niestety, możliwość pożyczenia pieniędzy w banku nie zawsze jest opłacalna dla każdego. Na decyzję przyznania niezbędnych środków musimy zwykle długo czekać – a czas i nasze potrzeby nas naglą.

W jakiej sytuacji warto jest wziąć pożyczkę?

W przypadku awarii ważnego dla nas sprzętu AGD lub pilnej potrzeby remontu mieszkania, warto jest zdecydować się na wzięcie pożyczki. Niewielka kwota, wynosząca do kilku tysięcy złotych jest dużo łatwiejsza do otrzymania w instytucjach pozabankowych, niż w samym banku. Przede wszystkim wynika to ze skrupulatności banków, które nie mogą sobie pozwolić na przyznawanie kredytów dla osób, które nie będą w stanie spłacić zaciągniętego długu. To właśnie dlatego podczas składania wniosku do tej instytucji jesteśmy poddawani bardzo dogłębnej analizie jako jej potencjalny kredytobiorca.

Liczne pytania odnośnie naszej zdolności kredytowej, umowy zawartej z pracodawcą, czy wreszcie naszych wydatków, potrafią zniechęcić. Przyszliśmy tylko po niezbędne środki na nasze nagłe wydatki – a procedura, przez którą musimy przejść, by je otrzymać, zdaje się nie mieć końca. W przypadku starania się o kredyt na mieszkanie lub dom, jest to zrozumiałe. Ale czy w przypadku niewielkiej, kilkutysięcznej kwoty, jest to faktycznie konieczne?

Pożyczka bez BIK – Pożyczkowy portal poleca

Niezbędne środki finansowe na nasze pilne wydatki możemy uzyskać dużo szybciej korzystając z usług firm pożyczkowych. Mając problem ze znalezieniem odpowiedniej oferty warto jest skorzystać z portali internetowych, na których znajdziemy rankingi najlepszych pożyczek. Jednym z takich portali jest właśnie Pożyczkowy portal. Korzystając z takiego rankingu dużo szybciej znajdziemy ofertę korzystnej pożyczki – nawet tej bez sprawdzania w Biurze Informacji Kredytowej.

Pożyczka bez BIK to jedna z najchętniej wybieranych ofert w firmach pożyczkowych. Taka pożyczka jest wybiera w sytuacjach, w których bank odmówił nam udzielenia pożyczki np. przez brak zdolności kredytowej. Samo wypełnienie wniosku odbywa się szybko, ponieważ wszelkie formalności zostają ograniczone do absolutnego minimum. Jeśli zatem bank odmówił Ci pomocy – warto jest skorzystać z oferty pożyczki bez BIK w jednej z firm pożyczkowych. Odpowiednią firmę wybierzesz, dzięki dostępnym rankingom np. z Pożyczkowego portalu.