Komu przysługuje bon na cyfryzację?

Komu przysługuje bon na cyfryzację?

29 kwietnia, 2022 0 przez Redakcja

Nie da się ukryć, że panująca na świecie pandemia koronawirusa całkowicie wywróciła nasze życie do góry nogami. Wszystko bowiem zostało nagle zmienione i przekształcone do nowej rzeczywistości, która od samego początku była niezwykle trudna do zaakceptowania. Społeczna izolacja, a także wiele ograniczeń, prawdopodobnie pozostanie z nami na jeszcze niezwykle długi czas, biorąc pod uwagę fakt, że wirus nie ma w zwyczaju się wycofywać. Okazuje się jednak, że w przypadku osób, które niestety doświadczyły negatywnych skutków wystąpienia pandemii śmiercionośnego wirusa COVID-10 mogą skorzystać ze specjalnie dedykowanego im rozwiązania w postaci dofinansowania, które z kolei ma przyczynić się do ograniczenia ryzyka w zakresie społecznym i gospodarczym.

Dofinansowanie to ma minimalizować negatywne skutki pandemii poprzez przeprowadzenie pełnej transformacji gospodarki cyfrowej. Bon na cyfryzację umożliwił wdrożenie technologii cyfrowych, które rzutują na sposób funkcjonowania przedsiębiorstw w momencie wystąpienia epidemii chorób zakaźnych wśród ludzi. Wprowadzenie wspomnianego już bonu z całą pewnością jest dobrym posunięciem, które realnie pomoże zapobiegać kolejnym negatywnym skutkom ewentualnych epidemii.

Bon na cyfryzację- podstawowe informacje

Bony na cyfryzację odbiły się niezwykle szerokim echem w społeczności. Niemniej jednak większość osób zgodnie wskazywała na to, że są one dobrym i przydatnym posunięciem ze strony polskiego rządu. Skorzystanie z bonu na cyfryzację jest bowiem w pełni realną szansą na zwiększenie konkurencyjności i usprawnienie funkcjonowania prowadzonej działalności gospodarczej. Wobec tego takie bony, realnie pomogą wyciągnąć przedsiębiorstwa z kryzysu, do którego zostały one wpędzone w wyniku szalejącej na świecie pandemii. Rozwiązanie to wydaje się więc być jak najbardziej zasadne i pozwala pozytywnie ocenić decyzję rządzących. Jednak co należy wiedzieć o bonie na cyfryzację? Otóż ma szczególną uwagę zasługuje kwestia całkowitej kwoty tego wyjątkowego projektu. Okazuje się, że może ona wynosić maksymalnie 300 tysięcy złoty, a równolegle warto także zapoznać się z możliwym zwrotem w ramach projektu. Co więcej na podkreślenie zasługuje fakt, że w ramach wspomnianego już bonu na cyfryzację dana firma może otrzymać nawet 200 tysięcy złotych na usprawnienie gospodarki cyfrowej.

Z dofinansowania może skorzystać wiele podmiotów, ponieważ na ten cel przeznaczono aż 110 milionów złotych! Z pewnością jest to ogromnie pokaźna kwota, która może wprawić nas wszystkich w niemałe osłupienie. Niemniej jednak warto wspomnieć także o tym, że bon na cyfryzację był przeznaczone dla sektora małych oraz średnich firm, które mają problemy z wprowadzeniem do struktur technologii i automatyczności.

Bez wątpienia bo na cyfryzację jest projektem, który śmiało można rozpatrywać w ramach wyciągniętej do przedsiębiorców ręki i dania im szansy na to, by po kryzysie spowodowanym przez pandemię koronawirusa, mogli oni szybciej i efektywniej powrócić do swojej działalności. Zainteresowani mogą zapoznać się z dokładnymi informacjami odnośnie bonu na cyfryzację.

Komu przysługuje to dofinansowanie?

Wielu zainteresowanych projektem rządowym może zastanawiać się, komu to dofinansowanie w postaci bonu na cyfryzację przysługuje. Otóż warto więc wiedzieć, że bon na cyfryzację jest skierowany przede wszystkim dla firm działających w ramach sektora mikro, a także małych i średnich przedsiębiorstw. Kluczowym warunkiem jednak, który musi zostać spełniony aby można było ubiegać się o to dofinansowanie, to fakt tego, że  działalność gospodarcza była prowadzona na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, co potwierdza wpis do właściwego rejestru.

Co więcej, dane przedsiębiorstwo musiało zostać w niezwykle negatywny sposób dotknięty przez szalejącą na świecie pandemię, a co za tym idzie potrzebuje pomocy w zakresie wsparcia finansowego i cyfryzacji, by powrócić na rynek. Warto również wiedzieć, że wnioskodawca ma za zadanie wypełnić jedynie jeden wniosek, który jest niezwykle prosty, a następnie musi go złożyć do odpowiedniej instytucji. Prosto i skutecznie można wiec pozyskać dofinansowanie dla przedsiębiorstwa.