Jak znaleźć najlepsze konto firmowe?

Jak znaleźć najlepsze konto firmowe?

6 maja, 2022 0 przez Redakcja

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Wymaga dbania o różne sfery przedsiębiorstwa – nie tylko dotyczące rozwoju, czy reklamy, ale przede wszystkim finansów.

Firmowe finanse wymagają otwarcia specjalnego rachunku bankowego. Oddzielenie prywatnych pieniędzy, od tych pochodzących z Twojej działalności pomoże Ci utrzymać porządek w finansach.

Dobre konto firmowe – po czym je poznać?

Każda firma powinna posiadać oddzielny rachunek bankowy, na który będą wpływały m.in. należności z wystawianych faktur. Ważne jest zatem utworzenie konta firmowego, które rozdzieli prywatne pieniądze przedsiębiorcy od firmowych, a przy tym pozwoli utrzymać w finansach porządek.

Konto firmowe powinno być przede wszystkim atrakcyjne pod względem opłat. W ciągu miesiąca z konta będą wypłacane środki na wypłaty dla pracowników, zakup sprzętu, czy innych rzeczy niezbędnych dla firmy, a także wykonywane będą przelewy związane z bieżącymi rachunkami itp. Czasami może zdarzyć się pilna potrzeba wykonania natychmiastowego przelewu (nie tylko w PLN, ale również obcej walucie) lub konieczność wypłaty gotówki z bankomatu. Szukając odpowiedniego konta, warto zatem bliżej przyjrzeć się firmowym potrzebom. Na ich podstawie należy wybrać produkt, który w najlepszym wariancie będzie miał część usług (w ramach pakietu) za darmo.

Przedsiębiorcy najczęściej szukają takiego konta firmowego, które ma darmowe przelewy, bankomaty, czy 0 zł za prowadzenie konta. Wcale nie mniejsze znaczenie ma łatwy dostęp do bankowości internetowej lub mobilnej.

Jak szybko znaleźć dobre konta firmowe?

Dla przedsiębiorcy czas to pieniądz. Trudno zatem znaleźć wystarczającą ilość czasu na skrupulatne poszukiwanie oferty najlepszego konta firmowego. Zamiast więc tracić swój cenny czas, który przecież jest na wagę złota, lepiej skorzystać z gotowych rozwiązań. To właśnie ranking kont firmowych stanowi dobrą alternatywę, dzięki której szybko i łatwo porównasz dostępne na rynku oferty kont firmowych.

Lista porównuje konta firmowe pod względem opłat dotyczących:

  • prowadzenia konta;
  • posiadania karty;
  • korzystania z bankomatów na terenie Polski;
  • przelewów internetowych.

Co więcej, lista porównuje także możliwość otwarcia rachunku bez wychodzenia z domu. Jest to zatem bardzo praktyczne rozwiązanie, w jednym miejscu znajdziemy najważniejsze informacje dotyczące oferty danego konta. W połączeniu z dodatkowo zamieszczoną oceną każdej oferty znacznie łatwiej wybrać dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa konto bankowe dla firmy.