Poznaj zalety pomp cyrkulacyjnych sterowanych elektronicznie!

Poznaj zalety pomp cyrkulacyjnych sterowanych elektronicznie!

26 marca, 2021 0 przez Redakcja

Pompy cyrkulacyjne są nieodzownym elementem praktycznie każdej instalacji. To właśnie dzięki tym niepozornym urządzeniom po odkręceniu kurka w baterii od razu leci z wylewki ciepła woda. Nie trzeba czekać, aż zimna woda „zleci” Urządzenia te zwiększają komfort użytkowania instalacji wodnej, a także sprawiają, że można zaoszczędzić na zużyciu wody. Dzieje się tak wtedy, gdy dana pompa cyrkulacyjna jest sterowana elektronicznie. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

 

Pompy cyrkulacyjne sterowane elektronicznie

Z pewnością instalacja wodna, w której nie ma zamontowanej pompy cyrkulacyjnej nie zapewni komfortu użytkowania domownikom. W niektórych przypadkach jej brak może być wręcz niebezpiecznych. W przypadku, gdy woda znajduje się długo w rurze, może dojść do tzw. zastoin, w których to mogą zacząć szybko rozwijać się groźne dla zdrowia, a także zmieniające właściwości wody bakterie.

Okazuje się jednak, że na rynku znajduje się wiele rodzajów pomp wody. Jedne są oczywiście lepszej, inne gorszej jakości. O komforcie użytkowania decydują przede wszystkim dane parametry techniczne. Wybierając optymalną warto sprawdzić chociażby to jaki jest jej pobór energii. Na rynku bowiem znajdują się pompy cyrkulacyjne, które pobierają kilka czy kilkanaście kilowatów oraz takie, których pobór może być nawet kilkukrotnie wyższy.

Fachowcy podkreślają, że do najlepszych zalicza się te pompy cyrkulacyjne z elektronicznym sterowaniem. Największą zaletą tych urządzeń jest energooszczędność. Nawet wtedy, gdy z danego budynku mieszkalnego czy użytkowego korzysta wiele osób, to z pewnością są takie pory, gdy działanie pompy nie jest potrzebne. Jest to na przykład noc czy czas, w którym domownicy przebywają w pracy czy w szkole. W takich porach nie ma konieczności ciągłego używania pomp.

 

Czym się kierować podczas wyboru dobrej pompy cyrkulacyjnej?

Na rynku dostępne są różne rodzaje pomp cyrkulacyjnych. Oczywiście najkorzystniej jest postawić na taką sterowaną elektronicznie. Chociaż wiele modeli kotłów, posiada funkcje, dzięki której takie sterowanie można ustawić właśnie na kotle.

Z kolei jeśli już posiadasz pompę cyrkulacyjną, która jednak nie posiada sterownika – możesz dokupić go w praktycznie każdym sklepie elektronicznym. Oczywiście najkorzystniej jest postawić już na samym początku na model pompy cyrkulacyjnej, który jest wyposażony w sterowanie elektroniczne. Tego typu pompy cyrkulacyjne, jak i pompy obiegowe znajdują się w ofercie hurtowni hydraulicznej z Bydgoszczy. To właśnie tam znajduje się ich szeroki wybór, a także oferowane modele dostępne są w konkurencyjnych cenach.