Jakie produkty sprzedawać w ramach dropshippingu?

Jakie produkty sprzedawać w ramach dropshippingu?

2 maja, 2021 0 przez Redakcja

Dropshipping to coraz popularniejsza metoda prowadzenia sklepu internetowego, zwłaszcza wśród osób początkujących, które nie dysponują dużym kapitałem i nie mogą w związku z tym zakupić towaru czy wynająć przestrzeni magazynowej. W dużym skrócie, działa ona w ten sposób, że sprzedawca kupuje towar od hurtowni, ale nie jest on mu wysyłany, a hurtownia przekazuje go bezpośrednio klientowi po złożeniu przez niego zamówienia na stronie internetowej sklepu.

W teorii w ramach dropshippingu można sprzedawać niemal wszystko, ale w praktyce warto dobrze zastanowić się nad tym, jakie towary najlepiej się sprawdzą i przyniosą firmie największy zysk. Tak więc, jakie produkty najlepiej sprzedawać w tym modelu? Sprawdź!

Jakie produkty najlepiej nadają się do dropshippingu?

Dropshipping jest wygodny dla sprzedawcy, ponieważ nie musi on przechowywać towaru przed wysyłką do klienta, co pozwala mu oszczędzić pieniądze i przestrzeń, a także czas (ponieważ nie musi on samodzielnie pakować paczki i jej adresować). Czasami jednak taki model biznesowy może okazać się problematyczny, na przykład w przypadku, kiedy klient postanowi zwrócić produkt (a w przypadku zakupów na odległość zawsze ma takie prawo w określonym przedziale czasowym).

Warto więc wybrać produkty, które rzadko są zwracane (najczęściej zwrotom podlegają ubrania, chociaż oczywiście nie tylko one). Mogą to być na przykład tanie gadżety i ozdoby do domu. Warto skupić się na towarach ze sporą marżą, ponieważ w przeciwnym wypadku zarobek może być niewielki (chyba, że dysponujemy bardzo dużą bazą klientów).

Dobrze, aby były to produkty, na które jest spory popyt – najlepiej nie popyt chwilowy, a stały, utrzymujący się już od dłuższego czasu. Oczywiście, po starcie sklepu można wprowadzać do niego nowe produkty i wycofywać stare, ale, aby nie zdezorientować klientów, powinny to wciąż być produkty tego samego typu.

Należy przy tym pamiętać, że dobry wybór produktów nie wystarczy, aby odnieść sukces przy tej metodzie sprzedaży. Poczytaj więcej o tym, jak zarabiać na dropshippingu, a nie popełnisz niektórych często spotykanych błędów, które mogą obniżyć Twoje szanse na powodzenie.

Zweryfikuj konkurencję

Kiedy już ustalisz wstępnie, jakie produkty Cię interesują, koniecznie sprawdź, kto aktualnie również sprzedaje tego typu towary. Dokładnie przyjrzyj się konkurencji i szukaj sposobów, na które możesz ją pokonać. Trzeba przy tym uważać, aby nie przyjąć potencjalnie szkodliwej strategii.

Można na przykład ustalić bardzo niskie ceny, aby przyciągnąć do siebie klientów, ale znacznie trudniej będzie uzyskać zwrot z takiej inwestycji.