Jak urządzić łazienkę – inspiracje

Jak urządzić łazienkę – inspiracje

24 stycznia, 2020 0 przez Redakcja

Łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w całym domu. Niestety często jest też niedoceniania, a do jej urządzania podchodzimy po macoszemu. Wystarczy jednak odrobina kreatywności i trochę pieniędzy, aby zupełnie odmienić charakter tego pomieszczenia. Zobacz jak zaaranżować łazienkę i jak można do tego wykorzystać grzejniki łazienkowe.

Pamiętaj o odległościach

Urządzając łazienkę, musisz pamiętać o tym, że prócz walorów estetycznych niezwykle ważna jest także funkcjonalność łazienki. Aby korzystanie z tego miejsca było komfortowe, musisz zadbać między innymi, o odległości i zachowanie odpowiednich przerw między elementami, które znajdują się w łazience. Bardzo ważne jest to, aby poszczególne elementy nie były za blisko siebie, a poruszanie się po całej łazience było bezproblemowe. Konieczne jest zachowanie odpowiedniej ilości miejsca przed wanną lub prysznicem po to, aby zaraz po wyjściu z kąpieli móc wygodnie stanąć i wytrzeć się ręcznikiem. Powinieneś także zadbać o odpowiednią odległość od toalety do umywalki.

Mała łazienka a wanna

O tym, czy możemy pozwolić sobie na wannę, czy zostaje nam jedynie prysznic, decyduje przede wszystkim metraż łazienki. Oczywiste jest, że w mikroskopijnych łazienkach trudno jest zmieścić wannę, a w tych dużych spokojnie możemy ją zamontować, jeśli tylko mamy taką ochotę. Pamiętaj, że wanna zajmie bardzo dużo miejsca, więc jeśli nie ma go w Twojej łazience zbyt wiele, to lepiej będzie, jeśli postawisz na niewielki prysznic.

Ogrzewanie w łazience

Jedną z ważniejszych rzeczy, o której nie możesz zapomnieć podczas urządzania łazienki, jest ogrzewanie. W łazience, w przeciwieństwie do innych pomieszczeń w domu powinna panować większa temperatura, która wynosi ok. 24 stopnie Celsjusza. Warto zamontować tam grzejniki łazienkowe w kształcie drabinek, które prócz podstawowej funkcji, jaką jest ogrzewanie mieszkania, będą także służyć jako suszarka na ręczniki. Istotna jest też ich moc i zanim zdecydujesz się na konkretny model, sprawdź, czy będzie on w stanie dać Ci wystarczająco dużo ciepła.

Lustra

Nie od dziś wiadomo, że lustra optycznie powiększają pomieszczenie i odbijają światło. Właśnie dlatego nie powinno zabraknąć ich w łazience. Ważną rolę będą grały szczególnie w małych łazienkach, które pozbawione są okien. Lustro należy umieścić tradycyjnie nad umywalką, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby znalazło się także w mniej oczywistych miejscach. W łazience najlepiej jest postawić na lustra bez ram. Dzięki nim granica między lustrem a ścianą będzie zatarta.