Jakie znaczenie ma kolor garnituru?

Jakie znaczenie ma kolor garnituru?

23 marca, 2021 0 przez Redakcja

Wybór garnituru to poważna sprawa. Musi być dopasowany do sylwetki, tak żeby wyglądał jak skrojony na miarę. Ważne jest rozmieszczenie guzików, fason spodni, a nawet szerokość krawata. W tych wszystkich wytycznych łatwo zapomnieć o kolorze garnituru, który mówi więcej niż by się mogło wydawać. Jego wybór jest ściśle zależny od okazji, na którą garnitur potrzebujemy. Tutaj panuje kolorowa hierarchia, której trzeba się trzymać.

Ciemne kolory garniturów

Ciemne kolory, takie jak czerń, granat i odcienie stalowej szarości stoją najwyżej w hierarchii. Kolor czarny jest zarezerwowany na bardzo ważne i oficjalne okazje oraz na wieczór. Wiadomo, że elegancki smoking lepiej sprawdzi się na galę rozdania nagród, czy wyjście do filharmonii niż na spotkanie biznesowe. Jeśli na ważne spotkanie pracownicze, chcesz wybrać czarny kolor, to musisz postawić na prosty fason, który nie będzie kojarzyć się ze strojem pana młodego. Warto o tym pamięć, gdyż nadmierna elegancja jest takim samym faux pas, co jej niedobór. Najbezpieczniejszym, ale też niezawodnym wyborem jest granatowy garnitur, który jest dość uniwersalny. Nada się zarówno na spotkanie z klientem, jak i na wieczorne wyjście pracownicze. Eleganckie komplety znajdziesz na Modini.pl. Co mówi o tobie granatowy garnitur? Ta kolorystyka świadczy o pewności siebie i silnej osobowości. Natomiast kolor szary jest dla prawdziwych indywidualistów. Dobór szarego garnituru jest niezwykle trudny. Materiał nie może być błyszczący. Postaw na matowe odcienie oraz proste i dopasowane fasony. Do szarego garnituru dobierz białą koszulę, a dla wersji eleganckiej dołącz czarny krawat. 

Jasne kolory garniturów

Jasne garnitury w odcieniach piaskowego beżu i indygo są mniej oficjalne, co nie znaczy, że nie eleganckie. Po jasne garnitury najlepiej sięgać w sezonie wiosenno-letnim. Szczególnie te wykonane z lekkich materiałów, takich len, który jest nie tylko praktyczny ze względu na swoją przewiewność, ale jest także niezwykle stylowy. Szczególnie w połączeniu z białą koszulą. Jasny komplet można zrównoważyć ciemniejszymi dodatkami. Do tego idealnie nada się bordowy lub granatowy krawat, czy poszetka ze strony Modini.pl. 

Garnitury w kratę

A co wybrać na miesiące jesienno-zimowe? Oprócz ciemnych kolorów, dla osób lubiących eksperymentować z modą można postawić na grube garnitury w kratę. Butelkowa zieleń, ciemny bordowy, czy szara krata to klasyki, po które warto sięgać. W połączeniu z klasyczną białą koszulą i brązowymi mokasynami tworzą stylową kreację na prawie każdą okazję.