Schody metalowe dla domu i mieszkania

Schody metalowe dla domu i mieszkania

9 marca, 2019 0 przez Redakcja

Schody metalowe- ich metalowa konstrukcja jeszcze do niedawna występowała głównie w obiektach publicznych różnego przeznaczenia. To się powoli zmienia i metalowe schody coraz częściej można zobaczyć w prywatnych domach czy dwupoziomowych mieszkaniach, szczególnie w tak modnych ostatnio loftach. Lofty, odzyskiwane powierzchnie z obiektów pofabrycznych, o swoim zdecydowanie industrialnym charakterze, wymagają specjalnego traktowania i dobrze dobranego wnętrza.

Schody metalowe na wymiar

Schody metalowe najczęściej są kręcone, chociaż stosuje się je też jako schody proste czy schody zabiegowe. W ofercie firm wykonujących ten typ schodów dostępne są jako schody kute, dość ekskluzywne i kosztowne oraz takie, które produkuje się z gotowych elementów. Takie i inne schody można zamówić np. w pracowni konstrukcjewarszawa.pl. Ich urok polega między innymi na tym, że można łączyć je z różnorodnymi materiałami zawsze podnosząc ich jakość i estetykę. Świetnie wyglądają w połączeniu z drewnem, kamieniem czy szkłem. Schody metalowe konstruuje się z nierdzewnej stali, np. : chromowo – niklowej, węglowej, z żeliwa lub ze stali kwasoodpornej.

Zalety schodów metalowych

Schody metalowe są niezwykle trwałe i odporne na zużywanie. Te najodporniejsze wykonuje się ze stali kwasoodpornej. Warto zainwestować w ten wariant, by latami cieszyć się ich niezmiennym wyglądem. Poza tym schody metalowe charakteryzują się wysoką sztywnością i mniejszym ciężarem niż cechuje to konstrukcje żelbetonowe. Ważną ich zaletą jest to, że mogą mieć dowolny kształt, zwykle montuje się je już w gotowych wnętrzach z przygotowanych wcześniej stalowych elementów. Stalowe konstrukcje spawa się lub skręca, łączy z innymi materiałami. Wykonanie tego typu schodów nie nastręcza wielkich problemów profesjonalnej ekipie, montuje się je szybko a montaż jest stosunkowo mało kłopotliwy dla wszystkich użytkowników.

Stal jako tworzywo, z którego wykonuje się schody daje mnóstwo możliwości konstrukcyjnych. Dzięki temu można kształtować je w dowolne konfiguracje a przede wszystkim mogą stać w dowolnym miejscu zajmując minimalną przestrzeń. Wszystko zależy od szczegółowego projektu i dostępnej przestrzeni. Do wykończenia schodów można użyć blachy ryflowanej, perforowanej, stalowej. Dobrze wygląda również żeliwna siatka a jeszcze lepiej szkło. By zachować w domu rustykalny charakter przestrzeni, ze stalą doskonale łączy się drewno nadają całemu pomieszczeniu niezwykłą estetykę, zwłaszcza przy wykorzystaniu oryginalnych rodzajów drewna.

Schody metalowe to alternatywa dla wielu materiałów bezsprzecznie o wysokich walorach i zupełnie niezwykłej estetyce.