Sukcesy firm: Dino i Codewise oraz ich skryci właściciele

Sukcesy firm: Dino i Codewise oraz ich skryci właściciele

29 marca, 2019 0 przez Redakcja

Sieć marketów Dino

Sukcesy polskich przedsiębiorców zawsze cieszą, ale najpierw ktoś musi się o nich dowiedzieć. Niektórzy biznesmeni, nawet ci, którzy odnieśli sukces na rynku nie bardzo chcą się z nim eksponować. Tak jest na przykład w przypadku właściciela znanej sieci dyskontów Dino. Pomimo, że sieć z roku na rok notuje większe zyski, a jej sklepy opanowały niemal całą zachodnią Polskę, to jej właściciel nie bardzo obnosi się ze swoim majątkiem. Mieszka co prawda w willi, a do pracy czasami lata helikopterem, ale poza tymi faktami niewiele o nim wiadomo.Tak na prawdę nawet sąsiedzi niewiele wiedzą o Tomaszu Biernackim, który jest obecnie 7 najbogatszym Polakiem, a jego majątek wciąż rośnie.

Firma Codewise

Do niedawna niewiele osób miało też świadomość, kim jest Robert Gryn. Dopiero od kilku lat, gdy w mediach pojawiły się pierwsze wzmianki na temat jego firmy Codewise do ludzi zaczęło docierać, co robi jej właściciel. Firma ta zbiła ogromny kapitał na reklamach typu CPM, które zalewają internet. Są to tak zwane popupy i popundery, wyskakujące internautom na odwiedzanych stronach. Taki sposób zarabiania może wydawać się nieco kontrowersyjny, ale faktem jest, że przynosi firmie ogromne zyski. Gryn postanowił tez zdywersyfikować przychody tworząc ich nowe źródło – oprogramowanie do zarządzania ruchem reklamowym Volumn. Choć początkowo miał być to tylko dodatek do sieci reklamowej Zeropark, szybko okazało się, że przynosi podobne, a nawet większe przychody. Firma błyskawicznie zaczęła zdobywać kolejne udziały w rynku. Co ciekawe sam Gryn również nie przepadał początkowo za rozgłosem, stroniąc od mediów społecznościowych oraz tych tradycyjnych.

Od jakiegoś czasu jednak prowadzona przez niego w Krakowie firma zaczęła wykupywać bannery reklamowe na terenie stolicy Małopolski, które miały pokazywać samą działalność oraz samego Gryna w pozytywnym świetle. Marka promowała się jako jedna z niewielu polskich firm znanych na całym świecie. Nie każdy odbiorca reklam przyjął taką argumentację – niektórzy wciąż zarzucają jej nieetyczne działania. Prawdą jest jednak, że samemu właścicielowi Codewise udało się w znaczny sposób polepszyć swój wizerunek. Wszystko to za sprawą prowadzonego przez niego kanału na Youtube, w którym dzieli się z młodymi ludźmi swoimi przemyśleniami oraz daje rady w kierunku zakładania własnej firmy. Wszystko to sprawia, że Gryn zaczyna zdobywać sympatię wśród oglądających jego kanał, których jest już niemal 100 000, poprawiając tym znacznie wizerunek swój oraz swojej działalności.