Konto studenckie – co warto o nim wiedzieć i gdzie szukać najlepszej oferty?

Konto studenckie – co warto o nim wiedzieć i gdzie szukać najlepszej oferty?

18 września, 2021 0 przez Redakcja

Studia to nie tylko czas nauki, poznawania nowych ludzi oraz zabawy, to także kolejny krok w dorosłe życie oraz dokonywanie samodzielnych decyzji. Jedną z takich decyzji jest założenie swojego pierwszego konta bankowego. Dzięki niemu będziesz mógł zarządzać swoimi pieniędzmi, dokonywać płatności za zakupy, rachunki, czesne i wiele innych rzeczy. Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty, aby być w pełni zadowolonym z możliwości, które oferuje Twój bank. Zobacz, co warto wiedzieć o koncie studenckim i gdzie znaleźć najlepszą ofertę.

Najważniejsze informacje o koncie studenckim

Konto studenckie jest dedykowane osobom od 18 do 26 roku życia. Wiek klienta ma w tym przypadku największe znaczenie, ponieważ inaczej wyglądają oferty dla młodych dorosłych, a inaczej te dedykowane starszym klientom banku. Konto studenckie charakteryzuje się brakiem opłat lub bardzo niskimi opłatami za prowadzenie rachunku, wypłatę pieniędzy z bankomatu, wykonywanie przelewów i wiele innych działań. Dzięki temu student może zminimalizować koszty posiadania własnego rachunku i co więcej, może korzystać z licznych promocji, które pozwalają zaoszczędzić pieniądze.

Obecnie wiele kont studenckich jest całkowicie darmowych. Oprócz tego nie trzeba zasilać konta regularnymi wpływami, aby zwolnić się z obowiązku użytkowania rachunku. Tradycyjne rachunki osobiste często są darmowe lub niemal darmowe dopiero wtedy, gdy ich właściciel dokona określoną liczbę transakcji kartą i oprócz tego, co miesiąc będzie zasilać konto określoną sumą np. minimum 1000 zł. Po ukończeniu 26 roku życia konto studenckie zostaje najczęściej automatycznie przekształcone na zwykłe konto osobiste.

Gdzie szukać atrakcyjnej oferty konta studenckiego?

Ranking kont dla studentów to miejsce, w którym możesz znaleźć ofertę rachunku bankowego na dobrych warunkach. W jednym miejscu porównasz propozycje kilku różnych banków, biorąc pod uwagę: dodatkowe opłaty, prowizje, promocje i wiele innych parametrów. Ranking wskazuje najlepsze na dany moment oferty, dzięki czemu nie musisz samodzielnie odwiedzać placówek banku i pytać pracowników o to, jak wygląda aktualna oferta.

To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ bez wychodzenia z domu możesz wybrać najlepsze konto osobiste. Cały proces założenia konta studenckiego zajmuje zaledwie parę chwil i jeszcze tego samego dnia będziesz mógł skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które oferują banki np. płatności telefonem lub zegarkiem. Znalezienie atrakcyjnej oferty nie jest więc bardzo trudne – wystarczy skorzystać z możliwości, które daje internet.