Ważny test przed bitcoinem i szaleństwo na tokenach CryptoPunks. Oto najciekawsze wydarzenia ze świata kryptowalut!

Ważny test przed bitcoinem i szaleństwo na tokenach CryptoPunks. Oto najciekawsze wydarzenia ze świata kryptowalut!

15 września, 2021 0 przez Redakcja

Niemal każdego dnia pojawiają się przełomowe wiadomości ze świata kryptowalut, a ostatnie tygodnie nie były pod tym względem wyjątkiem. Cena bitcoina oscylująca wokół progu 50 tys. dolarów oraz inwestycyjne szaleństwo, jakie obecnie odbywa się na tokenach NFT CryptoPunks to dopiero początek. Oto przegląd najciekawszych wydarzeń ze świata kryptowalut.

Bitcoin kontra próg 50 tys. dolarów. Kto wyjdzie zwycięsko?

Po lipcowych spadkach zakończonych w okolicy 30 tys. dolarów kurs bitcoina wrócił na silny trend wzrostowy. Przez cały sierpień cena najpopularniejszej kryptowaluty rosła, aż wreszcie w zeszłym tygodniu zatrzymała się w okolicach 48 tys. dolarów. Zdaniem ekonomistów dalsze wzrosty bitcoina hamuje próg 50 tys. dolarów, niezwykle istotny z perspektywy psychologicznej. Ostatnio BTC przekroczył go w lutym tego roku, gdy osiągnięta została najwyższa cena w historii – 64 tys. dolarów.

Choć analitycy rynku kryptowalut jednogłośnie zauważają, że przed bitcoinem stoi obecnie trudne wyzwanie, to ich prognozy na przyszłość drastycznie się różnią. Dwa najczęściej wskazywane scenariusze to przekroczenie progu w perspektywie najbliższych kilku tygodni i gwałtowny wzrost ceny w okolice ostatniego ATH lub zatrzymanie wzrostów i wejście w trwający co najmniej miesiąc trend boczny. Czy BTC zaskoczy sceptyków i pokona próg 50 tys. dolarów? Pokażą to najbliższe tygodnie.

Perspektywy wzrostu cen kryptowalut zachęcą początkujących inwestorów?

Optymistyczne prognozy ekspertów oraz silny trend wzrostowy przekładają się na ogromne zainteresowanie inwestycją w wirtualne waluty. To ciekawy sposób na urozmaicenie portfolio, ale przed zakupieniem bitcoina czy popularnego ostatnimi czasy dogecoina warto zapoznać się z podstawami inwestowania w kryptowaluty. Wbrew pozorom nie wymaga to posiadania eksperckiej wiedzy ani ogromnych środków finansowych. Szczególną uwagę należy zachować podczas sprawdzania ofert giełd kryptowalut.

Na rynku działa ich aż kilkanaście – różnią się one nie tylko wysokością prowizji i liczbą dostępnych aktywów, ale też zabezpieczeniami i poziomem obsługi. Dobra giełda kryptowalut zapewni bezpieczeństwo depozytu klienta, dlatego przed dokonaniem wyboru warto sprawdzić opinie użytkowników. Bezpieczeństwo i prostota to dwie najważniejsze cechy, którymi powinni kierować się początkujący inwestorzy!

Szaleństwo na tokenach NFT trwa. Tym razem zyskuje CryptoPunks!

Choć tokeny NFT są już w sprzedaży od wielu lat, to dopiero w 2020 roku zyskały one ogromną popularność wśród inwestorów. Obecnie trwa tokenowe szaleństwo, bo tak media ochrzciły gwałtowne wzrosty cen, o czym świadczy wypuszczenie i wyprzedanie tokenów NFT przez rosyjskie muzeum Ermitaż.

Jeszcze większą popularnością cieszą się tokeny CryptoPunks. Serwis powstał w 2017 roku, a jego twórcy wygenerowali za pomocą algorytmu ok. 10 tys. unikalnych awatarów. Do każdego z nich przypisano oparty na Ethereum token NFT potwierdzający własność. Ich sprzedaż zaczęła się jeszcze w 2017 roku, a na dzień dzisiejszy wykupiono już wszystkie awatary. Jednak handel nimi wciąż trwa – użytkownicy kupują i sprzedaję je między sobą korzystając z nowoczesnego systemu aukcji.

Łączna sprzedaż tokenów NFT CryptoPunks w zeszłym tygodniu przekroczyła 320 mln dolarów (sic!), a eksperci przewidują, że rekord ten zostanie pobity w nadchodzących dniach. Jeżeli planujecie zakup własnego awatara, to mamy dla was wiadro zimnej wody – obecnie cena za jeden token CryptoPunks oscyluje w okolicy kilkuset tysięcy dolarów. Całkiem nieźle!

Rząd Kuby zalegalizuje kryptowaluty, Salwador wprowadza płatności bitcoinem

Rząd Stanów Zjednoczonych podjął w tym roku decyzję o rozszerzeniu sankcji gospodarczych nałożonych na Kubę. W poszukiwaniu alternatyw na obejście amerykańskich regulacji bank centralny tego wyspiarskiego państwa postanowił znaleźć niespodziewanego sojusznika – kryptowaluty. Obywatele Kuby mają wreszcie mieć możliwość wymieniania ich na lokalną walutę, a także zakładania własnych kopalni.

Jeszcze ciekawiej prezentuje się sytuacja w Salwadorze, którego rząd podjął decyzję o wprowadzeniu bitcoina jako… legalnego środka transakcyjnego, obok waluty państwowej. Decyzja ta wywołała spore kontrowersje w środowisku ekonomistów, ale jedno jest pewne – już wkrótce Salwadorczycy będą mieli możliwość używania BTC do zakupów, co na pewno pozytywnie przełoży się na wzrost popularności kryptowalut w krajach Ameryki Środkowej.

Czy decyzja Salwadoru i Kuby stanie się bodźcem do dalszych wzrostów bitcoina? Jakie wydarzenia wstrząsną światem kryptowalut? Przekonamy się o tym już wkrótce!