Kredyt oddłużeniowy – co to jest i kiedy warto się o niego starać

Kredyt oddłużeniowy – co to jest i kiedy warto się o niego starać

22 listopada, 2019 0 przez Redakcja

Twój domowy budżet jest bardzo napięty i coraz ciężej jest Ci spłacać wcześniej zaciągnięte zobowiązania? Dobrym rozwiązaniem może okazać się kredyt oddłużeniowy https://splatakredytow.pl/, który może Ci pomóc wyjść z trudnej sytuacji finansowej. Czym jest kredyt oddłużeniowy, kto może z niego skorzystać i gdzie go szukać? Wszystkiego dowiesz się w naszym artykule.

Co to jest kredyt oddłużeniowy?

Dzięki kredytowi oddłużeniowemu możemy uregulować swoje długi. Aby to zrobić, zaciągamy nowy kredyt i z pozyskanych w taki sposób środków spłacamy wszystkie zaległe zobowiązania. Dzięki takiemu zabiegowi nie musimy martwić się tym, że musimy spłacić kilka różnych zobowiązań każdego miesiąca i do spłaty mamy jedynie jeden kredyt. Jego rata jest niższa, przez co łatwiej jest nam regulować swoje zadłużenie i dajemy trochę odetchnąć swojemu budżetowi domowemu.

Dla kogo jest kredyt oddłużeniowy

Ten rodzaj kredytu docenią szczególnie osoby, które mają trudność z tym, aby otrzymać pieniądze w różnych instytucjach finansowych. Jeśli dopuściłeś do opóźnień w spłacie rat, masz złą ocenę w BIK, a do tego wpis w KRD, to twoja zdolność kredytowa może spaść właściwie do zera. Jak wiadomo, zdolność kredytowa jest niezbędna do tego, aby dostać kredyt, ponieważ jest informacją dla banku czy można nam zaufać.

Kredyt oddłużeniowy a kredyt konsolidacyjny

Jeśli wiesz, jak wygląda konsolidacja kredytu https://splatakredytow.pl/, to możesz pomyśleć sobie, że kredyt oddłużeniowy jest tym samym. Mimo, że na pierwszy rzut oka konsolidacja i oddłużenie przebiegają na podobnych zasadach, to są dwa, różne od siebie, produkty bankowe. Łączy je cel, w jakim są zaciągane jednak to jedyne ich podobieństwo.

Kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony dla osób, które mają zdolność kredytową z kolei kredyt oddłużeniowy to rozwiązanie dla osób, które są zadłużone, nie mają zdolności kredytowej uprawniającej do konsolidacji i żaden bank nie przyznałby im kredytu konsolidacyjnego.

Podczas wnioskowania o konsolidacje bank z pewnością sprawdzi Twój BIK, zdolność kredytową i Wpisy w KRD. Jeśli znajdzie jakieś nieprawidłowości to może odmówić Ci udzielenia kredytu. Z kolei kredyt oddłużeniowy jest droższy od konsolidacji, ale warunki, jakie trzeba spełnić, aby go otrzymać są mniej rygorystyczne niż w przypadku konsolidacji. Oddłużenie jest droższe z tego względu, że bank lub prywatna firma pożyczkowa bierze na siebie duże ryzyko, dając pieniądze klientowi ze złą historią kredytową. Czasem jest to jednak jedyna możliwość na wygrzebanie się z długów i polepszenie swojej sytuacji.

Na co przeznaczyć kredyt oddłużeniowy

Skoro już wiesz, jak wygląda konsolidacja kredytu i oddłużenie i jakie są między nimi różnice, to warto wiedzieć, na co przeznaczyć taki rodzaj finansowania. Kredyt oddłużeniowy może być przeznaczony jedynie na spłatę zobowiązań. Dzięki temu mamy szansę wyjść z pętli długów i uregulować swoją sytuację finansową. Dzięki temu będziemy mieć do spłaty tylko jedną, mniejszą ratę.