Flambir – gdzie szukać pracowników z Ukrainy? 

Flambir – gdzie szukać pracowników z Ukrainy? 

25 października, 2021 0 przez Redakcja

Szybki rozwój gospodarczy kraju zawsze wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na pracowników. Jednak Polacy coraz częściej decydują się na wyjazd za granicę i tam szukają szczęścia w biznesie. Takie zjawisko wiąże się z tym, że nierzadko brakuje rąk do pracy. Kogo więc zatrudniać? Rozwiązaniem są obcokrajowcy, tacy jak Ukraińcy, którzy przyjeżdżają szukać zatrudnienia w naszym kraju. Gdzie szukać pracowników z Ukrainy i jak prowadzić rekrutację? 

Dlaczego warto zatrudniać pracowników z Ukrainy? 

Polscy pracownicy od lat szukają lepszych warunków pracy, niż te, które mają w kraju. W tym celu udajemy się na Zachód i nierzadko tam zostajemy. W efekcie w polskim rynku pracy powstaje luka, która hamuje rozwój gospodarczy. Rozwiązaniem tego problemu jest zatrudnianie osób z zagranicy, takich jak Ukraińcy, którzy również wyjeżdżają z rodzinnego kraju w poszukiwaniu lepszych zarobków. Najwięcej potencjalnych pracowników przybywa do nas ze Wschodu, czyli właśnie Ukrainy. Bardzo często są to osoby wykształcone, które nie mogły znaleźć pracy u siebie. Zatrudniając pracowników z Ukrainy możemy zadowolić dwie strony – my zyskujemy potrzebne ręce do pracy, a oni pracę i możliwość zarobków, lepszych niż u nich w ojczyźnie. Dzięki temu luka gospodarcza zostaje wypełniona, a rozwój kraju nie ulega spowolnieniu.  

Flambir – gdzie szukać pracowników z Ukrainy? 

Mimo że w kraju mamy wielu obywateli Ukrainy poszukujących pracy, to wcale nie tak łatwo jest ich znaleźć. Dlatego warto skorzystać z agencji pracy, która pośredniczy w procesie zarówno poszukiwań, jak i zatrudniania. Jednym z takich miejsc jest agencja pracy Flambir. Decydując się na współpracę z agencją, zyskujemy dostęp do szerokiego grona chętnych pracowników. Co więcej, z naszych barów zostaje zdjęty także proces rekrutacji. Agencja zajmuje się sprawdzeniem, czy dany kandydat posiada odpowiednie kwalifikacje. Dzięki temu możemy mieć pewność, że pracownik będzie spełniał wymogi na stanowisko oraz nasze oczekiwania. 

Dlaczego warto skorzystać z usług agencji pracy? 

Zatrudnienie osób z Ukrainy wiąże się z obszerną papierologią. Po pierwsze nie możemy zatrudnić kogoś ‘na czarno’. Cały proces musi być zalegalizowany, co stanowi niemałe wyzwanie. Jednak nie warto się zrażać. Jeżeli nie chcemy mieć wypełniania dokumentów na swojej głowie, to możemy skorzystać z usług agencji pracy. Agencja Flambir zajmuje się nie tylko skompletowaniem i wypełnieniem niezbędnych dokumentów, ale także oferuje koordynację pracowników oraz całego przedsięwzięcia.