Czy warto otworzyć hotel nad polskim morzem?

Czy warto otworzyć hotel nad polskim morzem?

5 września, 2021 0 przez Redakcja

Hotel to dobre miejsce

Własny mały hotel, pensjonat lub hostel umożliwia zarabianie pieniędzy. Sezon nad polskim morzem trwa maksymalnie pół roku. W tym czasie trzeba zarobić pieniądze na cały rok. Stworzenie własnego hotelu czy pensjonatu to dobry pomysł na biznes, ale w czasie pandemii nieco problematyczny.

Dlaczego warto mieć hotel?

Własny hotel to:

* zarabianie pieniędzy

* niezależność finansowa

* możliwość rozwoju

* praca na wiele lat

* trzeba zainwestować sporo w mały hotel lub pensjonat

* bywają problemy z pracownikami, ludzie odchodzą, czasami nie chcą pracować, trudno ich zdyscyplinować

* koszty osobowe, czyli pensje oraz ubezpieczenia powodują, że biznes kosztuje. Bez pracowników żaden hotel istnieć nie może – pora zatem zainwestować w takie działania i zarabiać na prowadzeniu własnego hotelu. Nie ma innego wyjścia. Własny hotel to doskonała możliwość zarabiania i możliwość utrzymania całej rodziny. Dzięki niemu można pracować na swoim, mając własną firmę, a nie pracować dla kogoś. Takie rozwiązanie jest o wiele lepsze oraz bardziej efektywne.

Gdzie otworzyć hotel?

Można go otworzyć w małym mieście lub na wsi, nad brzegiem morza lub kilka kilometrów od brzegu morza. Hotel to miłe miejsce, potrzebne oraz godne uwagi. Niejedna osoba pragnie mieć porządny hotel – nie musi być duży, wystarczy mieć 10-20 pokoi, aby zarabiać. Ceny są zróżnicowane – zależy czy hotel jest bez gwiazdek, czy jakieś gwiazdki posiada. Jeśli nie ma żadnych gwiazdek to nocleg będzie tańszy. Mały pensjonat oferuje noclegi za kilkadziesiąt złotych od osoby. Drogie hotele mają nocleg nawet za 900-1000 złotych, co jest już naprawdę sporą sumą. Jeśli hotel jest rodzinny to początkowo cała rodzina pracuje w pocie czoła, aby taki biznes uruchomić. Po pewnym czasie może zatrudnić więcej osób do pracy, aby złapać oddech. W dużym hotelu pracowników może być 20-30 lub więcej. W małym hotelu są to nieraz 3-4 osoby oraz kucharz przygotowujący posiłki – o ile hotel oferuje taką opcję. Niektóre małe hotele nie oferują obiadów i kolacji, a jedynie śniadania. Dzięki temu nie muszą zatrudniać kucharza oraz obsługi kuchni. Pensjonat to miejsce skromne, bez luksusów, ale pozwalające odpocząć miło oraz przyjemnie. Warto o tym pamiętać, ponieważ taka opcja daje niezłe pieniądze i sprawdza się – niedrogie noclegi nad morzem cieszą się ogromnym powodzeniem. Nie kosztują kroci, nie są nadmiernie drogie, ale dają możliwość uzyskania niedrogiego noclegu w przyzwoitych warunkach. Zanim otworzy się pensjonat to warto przemyśleć ten ruch.