Składanie wniosku o kartę kredytową

Składanie wniosku o kartę kredytową

4 września, 2021 0 przez Redakcja

Karta kredytowa, jest tym samym czym karta płatnicza, jednak wydawana z przyznanym limitem kredytowym przez bank. Ubiegać się o kartę kredytową nie musimy w tym samym banku, w którym posiadamy nasze konto osobiste. Przy kartach kredytowych istnieje coś takiego jak „grace period” to tak zwany okres, bezodsetkowy, w którym klient może spłacić należne zobowiązania. Jeśli nawet uda mu się w tym okresie spłacić powiedzmy 99%, lecz nie wszystko to i tak po upływie terminu odsetki będą naliczane od całej kwoty jaką wyniosło zadłużenie.

Wniosek o kartę kredytową

Co należy zrobić, aby dostać kartę kredytową?

1. Należy zwrócić uwagę na limity konta

Ponieważ większość banków stara się maksymalnie uprościć składanie wniosków o kartę kredytową, trzeba dokładnie przyjrzeć się polityce banku i sprawdzić w jakich momentach, od jakich kwot i po jakim czasie zacznie nam by naliczane oprocentowanie.

2. Składanie wniosku o kartę kredytową

Do składanego wniosku o kartę kredytową należy zawrzeć takie dokumenty jak informacja o posiadanym majątku, nieruchomościach oraz inwestycjach.

3. Weryfikacja naszej osoby przez bank

Jeśli bank zweryfikuje naszą osobę jako godną posiadania karty kredytowej, w ciągu dwóch – trzech tygodni dostaniemy dwa oddzielne listy, jeden z kartą a drugi z kodem PIN. Czas ten może ulec zmianie w zależności od rodzaju karty o jaką się ubiegamy. Pragnący złotej karty kredytowej będą czekać zdecydowanie krócej.

Pytania i odpowiedzi, najczęściej zadawane przez osoby starające się o wydanie karty kredytowej:

1. Kiedy zostanie naliczona prowizja za skorzystanie z karty kredytowej?

Odp.: Podczas robienia zakupów w sklepach kartą kredytową, nie zostanie naliczona nam dodatkowa prowizja. Może się jednak ona pojawić podczas korzystania z bankomatów.

2. Czy jeśli mam kartę kredytową, lecz jej nie używam to wpływa to w jakiś sposób na moją zdolność kredytową?

Odp.: Tak. Do momentu w którym nie zrezygnujesz z karty kredytowej, będzie widniała o tym informacja w Biurze Informacji Kredytowej.