Zatrudnienie pracowników z Ukrainy – co zrobić, żeby je uprościć i przyspieszyć?

Zatrudnienie pracowników z Ukrainy – co zrobić, żeby je uprościć i przyspieszyć?

5 marca, 2022 0 przez Redakcja

Zatrudnienie pracowników z Ukrainy rządzi się nieco innymi zasadami niż zatrudnienie obywatela Polski. Trzeba wziąć pod uwagę takie kwestie, jak pozwolenie na pobyt i pracę czy dopilnowanie spraw związanych z transportem i miejscem zamieszkania. Te dodatkowe komplikacje zwracają się jednak z nawiązką, jeśli weźmiemy pod uwagę chociażby niższy koszt zatrudnienia pracowników z tego kraju, a także wysoką jakość ich pracy.

Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest skuteczny sposób na uproszczenie i przyspieszenie procesu zatrudnienia naszych sąsiadów. Dzięki niemu będzie można cieszyć się zaletami ukraińskich pracowników bez martwienia się o ewentualne problemy. Jaki to sposób? Odpowiadamy!

Z agencją zatrudnienie pracowników z Ukrainy będzie bezproblemowe

Przeglądanie wszystkich regulacji prawnych związanych z zatrudnianiem obcokrajowców (w szczególności tych spoza terenu Unii Europejskiej), organizowanie odpowiednich dokumentów i pozwoleń, logistyka i inne tego typu kwestie mogą na pierwszy rzut oka wydawać się przeszkodami nie do pokonania. Jednak trzeba pamiętać, że nie ma obowiązku zajmowania się nim samodzielnie.

Przeciwnie – zamiast marnować swój czas i nerwy na coś, w czym nie ma się szczególnego doświadczenia, lepiej powierzyć te zadania specjalistom. Nie tylko oszczędzimy w ten sposób sporo energii, ale też będziemy mieli pewność, że nie zostanie popełniony żaden błąd i wszystkie formalności zostaną dopięte na ostatni guzik.

Agencje pośrednictwa pracy zajmą się m.in. koordynacją, planowaniem dojazdów oraz zakwaterowania pracowników w pobliżu zakładów pracy, a nawet ich rozliczaniem. Jeśli chodzi o kwestie związane z pozwoleniami na pracę czy pozwoleniami na pobyt, to również aspekty te spadają w całości na agencję, a więc do firmy trafiają jedynie osoby, które mogą pracować w Polsce legalnie, a nie wymaga to żadnego wysiłku ze strony pracodawcy.

Odpowiedni dobór agencji pomoże ograniczyć rotację

Im mniejsza rotacja w pracy, tym lepiej – jest to szczególnie istotne, jeśli zatrudniamy obcokrajowców. Dbając o zachowanie tej samej kadry, nie musimy przeznaczać dodatkowych zasobów na kwestie wdrożeniowe czy naukę języka, a także nie ryzykujemy, że nowi pracownicy będą mniej wydajni niż obecni.

Korzystając ze wsparcia rzetelnej, cieszącej się dobrymi opiniami w branży agencji, możemy mieć pewni, że do firmy trafią jedynie sprawdzone, pracowite osoby. Przy pomocy agencji pośrednictwa leasing pracowników z Ukrainy z dowolnej branży, charakteryzujących się wysoką wydajnością i szybkim chłonięciem wiedzy, będzie szybki i bezproblemowy.