Alkohol na prezent – jak sprawić, żeby prezentował się elegancko?

Alkohol na prezent – jak sprawić, żeby prezentował się elegancko?

4 grudnia, 2020 0 przez Redakcja

Alkohol to jeden z tych prezentów, który jest bardzo uniwersalny i sprawdzi się na wiele okazji. Można go komuś podarować z okazji urodzin, świąt, ślubu i wielu innych dni. Oczywiście pod warunkiem, że wiemy, iż dana osoba lubi i może spożywać takie trunki i nie ma nic przeciwko prezentom w formie butelki z alkoholem. Z racji tego, że wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia i być może szukasz pomysłu na to, jak zapakować butelkę alkoholu, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka dobrych pomysłów. Zobacz co zrobić, aby butelka z alkoholem prezentowała się elegancko i była dobrym prezentem.

Opakowanie na alkohol

Większość butelek alkoholu wygląda bardzo podobnie, chyba że zdecydujesz się na zakup jakiejś wyjątkowej, limitowanej butelki. Z tego względu warto zadbać, aby alkohol wyglądał nieco bardziej elegancko i stosowanie do okazji. Podarowanie komuś wina czy whisky w taki sposób, jak kupiliśmy je w sklepie, nie jest najlepszym pomysłem i nie wygląda za dobrze. W prosty sposób możesz ozdobić butelkę wina, rumu czy innego alkoholu używając do tego opakowanie na alkohol. Może to być papierowa torebka lub taka wykonana z materiału. Butelka zapakowana w jutowy worek będzie wyglądać o wiele lepiej niż „goła” pozbawiona ozdób.

Wystarczy, że alkohol włożysz do opakowania i np. szyjkę obwiążesz kokardką. Plusem takiego sposobu pakowania jest to, że butelka jest mniej narażona na rozbicie w momencie, gdy będziemy ją przewozić. Alternatywą dla opakowań są drewniane skrzynki. Można wypełnić je wełną drzewną i włożyć do nich trunek. Tak zapakowany alkohol prezentuje się bardzo elegancko i z pewnością ucieszy nie jedną osobę. Skrzynkę możesz wzbogacić o grawer np. z życzeniami świątecznymi lub urodzinowymi. Osoba, która otrzyma taki prezent, z pewnością będzie zadowolona, że o niej pomyśleliśmy i postaraliśmy się, aby prezent był zapakowany w ładny sposób.

Kartka z życzeniami

Miłym zwyczajem jest dołączanie do prezentu kartki z życzeniami. Możesz to także zrobić, gdy pakujesz alkohol na prezent. Wystarczy, że odręcznie wypiszesz kartkę i włożysz ją do torebki lub niewielki bilecik z życzeniami umieścisz na szyjce butelki. Taki prezent powinien spodobać się każdemu i wygląda naprawdę bardzo pięknie. Jeśli szukasz dobrego pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego, to butelka dobrego alkoholu powinna być dobrą decyzją. Ważne jest oczywiście to, aby przyłożyć się do jej zapakowania, aby wyglądała dobrze pod choinką i ucieszyła osobę, która ma ją dostać.