Jak wybrać idealne rękawice robocze? Na to musisz zwrócić uwagę

Jak wybrać idealne rękawice robocze? Na to musisz zwrócić uwagę

2 grudnia, 2020 0 przez Redakcja

Podczas zakupu odzieży roboczej największą uwagę poświęcamy zazwyczaj koszulkom, spodniom czy też kurtkom. Z kolei trochę po macoszemu traktujemy takie elementy stroju, jak chociażby rękawiczki. Nie trzeba chyba nikomu mówić, że to duży błąd, a do zakupu rękawic należy podejść z zaangażowaniem. Mają one na celu chronić dłonie pracownika przed zabrudzeniami, skaleczeniami i wieloma innymi czynnikami dlatego powinny być one wytrzymałe i dobrane w odpowiedni sposób. Zobacz jak wybrać idealne rękawice robocze i czym powinny się one wyróżniać.

Rozmiar rękawic

Wybierając rękawice robocze, należy zwrócić uwagę między innymi na ich rozmiar. Powinien być on dopasowany do dłoni osoby, która będzie je nosić. Rękawice nie powinny być ani za ciasne, ani za luźne, ponieważ może to utrudnić pracę, a nawet stanowić realne zagrożenie. Za duże rękawice robocze mogą się zsunąć podczas pracy lub np. zostać wciągnięte przez maszynę. Z kolei za ciasne utrudniają chwyt i mogą powodować bolesne uciskanie i zaburzenia krążenia.

W źle dobranych rękawicach roboczych ręce męczą się o wiele szybciej, a praca nie jest aż tak wydajna. Wybierając rękawice w sklepie stacjonarnym, wystarczy przymierzyć kilka rozmiarów i wybrać najwygodniejszy. W przypadku zakupów online sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ najpierw trzeba zmierzyć długość dłoni oraz obwód nadgarstka. W przypadku gdy rękawice budowlane czy też robocze będą miały zły rozmiar, zawsze można je zwrócić i wymienić na inne.

Materiał

Kolejną bardzo ważną rzeczą, jeśli chodzi o rękawice robocze, jest materiał. Wbrew pozorom ma on bardzo duży wpływ na komfort pracy w rękawicach roboczych. Można wyróżnić kilka rodzai rękawic ze względu na ich materiał: skórzane, drelichowe, nitrylowe, bawełniane itd. Zdecydowanie najtrwalszym materiałem jest skóra, może być ona kozia, bydlęca lub też świńska. Rękawice ze skóry stosuje się np. w spawalnictwie i przemyśle ciężkim. Takie rękawice zapewniają wysoki poziom ochrony przed rozcięciami, chemikaliami i wysoką temperaturą. Jednocześnie są to rękawice oddychające i komfortowe w noszeniu.

Podsumowanie

Jeśli wybierzesz odpowiedni dla siebie model rękawic roboczych, to praca będzie prostsza oraz bezpieczniejsza. Nie warto za bardzo oszczędzać na tym elemencie stroju, ponieważ może on posłużyć naprawdę na długo i zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu. Zanim wybierzesz dla siebie idealny model rękawic roboczych, postaraj się przymierzyć, choć kilka i zdecydować, w których czujesz się najlepiej.