Czym są moduły sklepu internetowego i gdzie kupić?

Czym są moduły sklepu internetowego i gdzie kupić?

21 października, 2022 0 przez Redaktorka Katarzyna

Trudno dziś wyobrazić sobie sklep, który nie oferowałby zakupów online. Zakupy w sieci w ostatnich latach zdominowały zakupy stacjonarne. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas. Jednak wraz ze wzrostem popularności sklepów internetowych na wyższy poziom wskoczyła także konkurencja. Z tego względu właściciele sklepów online szukają sposobów na ich usprawnienie. Dobry sklep internetowy jest łatwy w użyciu, funkcjonalny i przyjazny klientom. I to właśnie te cechy zapewniają odpowiednie moduły. Czym są moduły sklepu internetowego i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Czym są moduły sklepu internetowego? 

Moduły sklepu internetowego to dynamiczne elementy strony www. W zależności od swojej funkcji prezentują różne treści. Oznacza to, że moduły mogą więc zawierać zarówno pola tekstowe, jak i graficzne, animacje, ramki z kodami itp. Mogą być także odnośnikami do innych stron www lub przyciskami do akcji, które powodują np. uruchomienie aplikacji na komputerze. Co ważne, moduły kreatora www dopasowują się do całej szerokości strony, lub też tylko do szerokości kolumny, w której zostały umieszczone. Ponadto moduły można nie tylko wstawiać jeden obok drugiego, ale także jeden nad drugim. Szeroką ofertę modułów znajdziesz w sklepie X13

Jakie są rodzaje modułów sklepu internetowego?

Wśród modułów sklepu internetowego możemy wymienić kilka rodzajów. Jakie? Mogą to być moduły zwiększające funkcjonalność sklepu, pomagające zwiększyć sprzedaż, poprawiające wydajność sklepu oraz płatności online. Moduły zwiększające funkcjonalność sklepu pomagają w szybkiej obsłudze klienta. Co ważne, klient dzięki rozwiązaniom z tego zakresu, może z łatwością i szybko zakupić wybrany produkt. Im bardziej funkcjonalny i intuicyjny sklep, tym większe szanse, że klient zakupi Twój produkt. Jeśli sklep będzie trudny w obsłudze, to klient może zrezygnować z zakupu, gdyż wymaga on zbyt dużego zaangażowania. 

Kolejną opcją są moduły pomagające zwiększyć sprzedaż. Jasną sprawą jest to, że każdy właściciel sklepu online chce, aby sprzedaż była jak najwyższa. Takie moduły pomagają to uzyskać. Moduły zwiększające sprzedaż oddziałują bezpośrednio na sprzedaż w sklepie poprzez usprawnienie procesów związanych z zamawianiem produktu. Poprawiają także czytelność strony. Co więcej, możesz zdecydować się na moduły, które pozwolą Ci na efektywne zaprezentowanie nowości w sklepie. Istnieją także  moduły, które poprawiają czytelność treści na stronie sklepu oraz takie, które umożliwiają wygenerowanie kodów rabatowych dla stałych klientów.