Jak skutecznie schudnąć bez efektu jojo?

Jak skutecznie schudnąć bez efektu jojo?

1 października, 2020 0 przez Redakcja

Wiele osób, które są na diecie odchudzającej, obawia się efektu jojo. Zazwyczaj dochodzi do niego, gdy nagle wprowadzamy do swojego życia restrykcyjną dietę, chudniemy w stosunkowo szybki tempie, a po jakimś czasie wracamy do starych przyzwyczajeń. Aby do tego nie dopuścić i uniknąć efektu jojo wystarczy trzymać się kilku prostych zasad podczas odchudzania. Zobacz jak stracić nadprogramowe kilogramy skutecznie i na zawsze.

Stopniowo wprowadzaj nowe nawyki

Podczas odchudzania bardzo ważne jest to, aby nie zniechęcić się do tego już na samym początku. Do tej pory prowadziłeś siedzący tryb życia i nie zwracałeś uwagi na to, co jesz w ciągu dnia? Raczej ciężko Ci będzie zacząć chodzić na siłownię 5 razy w tygodniu i dodatkowo trzymać restrykcyjną dietę. Być może uda Ci się to przez jakiś czas, jednak gdy Twoja motywacja się skończy, możesz zrezygnować ze swoich postanowień i wrócisz do dawnej wagi. Warto więc stopniowo wprowadzać nowe nawyki do swojego codziennego życia. W momencie, gdy jedna czy dwie rzeczy staną się już Twoją rutyną, możesz wprowadzać kolejne zmiany. Staraj się nie obciążać siebie samego radykalnymi zmianami z dnia na dzień – o wiele przyjemniej i efektywniej będzie, jeśli podejdziesz do tego w sposób racjonalny.

Korzystaj z suplementów diety

Suplementy na odchudzanie i tabletki na odchudzanie to Twój sprzymierzeniec podczas walki z nadprogramowymi kilogramami. Warto o nich poczytać na rzetelnej stronie https://dietetyk.edu.pl/ dotyczącej zdrowego trybu życia i odchudzania. Leki na odchudzanie zazwyczaj mają w składzie same naturalne składniki, dzięki czemu nie trzeba się obawiać o to, że nam zaszkodzą. Składniki w nich zawarte wspierają proces odchudzania, mogą przyśpieszyć metabolizm, usprawnić pracę układu trawiennego lub ułatwiać spalanie tłuszczu z organizmu. Warto je więc włączyć jako dodatek do zdrowej diety oraz aktywności fizycznej.

Chudnij powoli

Specjaliści twierdzą, że zdrowe chudnięcie to takie, podczas którego tracimy ok. 1 kilogram tygodniowo. Trzeba więc dać sobie trochę czasu na to, aby schudnąć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilogramów. Jeśli chudniesz w o wiele szybszym tempie, to warto się zastanowić czy Twoja dieta nie jest zbyt restrykcyjna. Efekt jojo najczęściej powstaje w momencie, gdy bardzo szybko schudniemy np. przez drakońską dietę i przez to, że nie możemy jej utrzymać przez dłuższy czas, waga do nas wraca. Niestety najczęściej kilogramy wracają ze zdwojoną siłą i ważymy więcej niż przed rozpoczęciem diety.