Wdrożenie Microsoft Dynamics 365 w firmie. Co trzeba wiedzieć?

Wdrożenie Microsoft Dynamics 365 w firmie. Co trzeba wiedzieć?

8 sierpnia, 2022 0 przez Redakcja

Rozważasz implementację systemu Microsoft Dynamics 365 w swojej firmie? Masz wątpliwości, czy to dobre rozwiązanie dla Twojego biznesu? Zanim podejmiesz decyzję o transformacji cyfrowej organizacji, chcesz wiedzieć, co możesz dzięki temu zyskać? Sprawdź, co warto wiedzieć przed wdrożeniem.

Dla jakich firm jest rozwiązanie Microsoft Dynamics 365?

Microsoft Dynamics 365 to zestaw aplikacji biznesowych, z których korzysta tysiące firm na całym świecie. Jego innowacyjność polega przede wszystkim na wykorzystaniu technologii AI. Sztuczna inteligencja pozwala ujednolicić i zautomatyzować wiele procesów biznesowych związanych z takimi obszarami jak produkcja, marketing, sprzedaż czy finanse. Microsoft Dynamics 365 to rozwiązanie zarówno dla dużych firm o międzynarodowym zasięgu, jak i przedsiębiorstw z sektora MŚP, których celem jest osiąganie coraz lepszych wyników, zdobywanie nowych klientów i ekspansja na nowe rynki.

Microsoft Dynamics 365 jest podzielony na kilka modułów: Microsoft Dynamics 365 Finance, Supply Chain Management, Project Operation i Commerce. Ułatwia zarządzanie w firmach działających w branży budowlanej, produkcyjnej czy retail. System aplikacji biznesowych to rozwiązanie dla przedsiębiorstw prowadzących działania wielokanałowe – online i offline. Dla wielu firm to początek transformacji cyfrowej. To droga do stworzenia organizacji, która jest nowoczesna, innowacyjna i prokliencka. Czy wobec tego rozwiązanie Microsoft jest przeznaczone dla Twojego biznesu? Tak, jeśli Twoją firmę tworzą ludzie otwarci na nowe wyzwania i innowacyjne rozwiązania. Liczba zatrudnianych osób, miejsce prowadzenia działalności czy branża, w której działasz mają mniejsze znaczenie.

Wdrożenie Microsoft Dynamics 365 – od planowania do testowania

Na rynku funkcjonuje wiele podmiotów specjalizujących się we wdrożeniach systemu Microsoft Dynamics 365. Czy wybór firmy ma wpływ na efekty implementacji? Zdecydowanie tak! Wiele zależy od sposobu współpracy. Narzucanie gotowych standardów, bez skrupulatnej analizy potrzeb biznesowych firmy może nie przynieść oczekiwanych efektów. Dlatego firma przeprowadzająca proces wdrożenia powinna być nie tylko dostawcą usługi, ale przede wszystkim partnerem biznesowym. Dopasowanie rozwiązań do profilu firmy to klucz do sukcesu. Pierwszy, ale nie jedyny! Istotny jest także wybór danych do przekonwertowania oraz umiejętne przeprowadzenie fazy testowania. System Microsoft Dynamics 365 jest wyjątkowo elastyczny i pozwala na wprowadzanie wielu modyfikacji. Faza testów pozwala sprawdzić, czy narzędzie odpowiada na wszystkie potrzeby organizacji.

Choć firmy specjalizujące się w implementacji systemu Microsoft Dynamics 365 biorą na siebie wiele obowiązków związanych z efektywnym przeprowadzeniem całego procesu, to konieczne jest także zaangażowanie osób decyzyjnych związanych z organizacją. Dzięki temu proces przebiegnie dużo sprawniej, a efekty zmian będą widoczne dużo szybciej.

Więcej dowiesz się na stronie https://xplusglobal.com/pl/