Awaria auta w Niemczech – czy mogę wezwać Polską pomoc drogową?

Awaria auta w Niemczech – czy mogę wezwać Polską pomoc drogową?

18 października, 2019 0 przez Redakcja

Polacy coraz chętniej podróżują swoimi autami za granicę. Jednym z państw, które odwiedzamy najczęściej są Niemcy. Jeździmy tam nie tylko, aby odwiedzić rodzinę, ale także w celach turystycznych czy zarobkowych. Nie ważne jednak po co się tam wybieramy, czasem może nam się przydarzyć kolizja lub awaria auta, która skutecznie zepsuje nam humor, a dodatkowo spowoduje dużo stresu. Sytuacja może być jeszcze trudniejsza, gdy podróżujemy w pojedynkę i nie mamy do kogo zwrócić się o pomoc. Bariera językowa i nieznajomość przepisów może bardzo utrudnić całą tę sytuację. Nie jest to jednak powód do nerwów, a z całej tej sytuacji może pomóc nam wyjść Polska pomoc drogowa Berlin.

Awaria w Niemczech a holowanie do Polski

Podczas kolizji lub awarii auta, w którym nikt nie doznał obrażeń, nie musimy wzywać niemieckiej policji. W najlepszym przypadku nasze auto mimo stłuczki lub awarii będzie tylko nieznacznie uszkodzone, co nie utrudni nam dalszej jazdy. Co jednak w momencie, gdy nasze auto nie chce ruszyć lub ma niesprawny, któryś z kluczowych układów? Wtedy konieczna będzie pomoc drogowa 24h Berlin, która odwiezie nasze auto do najbliższego mechanika lub w inne miejsce, które wskażemy. Jeśli stresujesz się wysokimi kosztami takiej usługi i obawiasz się, że nie będziesz umieć porozumieć się w innym języku niż polski, to masz także możliwość wezwania Polskiej pomocy drogowej. Polska pomoc drogowa Berlin  https://www.pomoc-drogowa-berlin.com.pl/ przyjedzie na miejsce Twojego postoju i zajmie się wszystkim za Ciebie. Polskie firmy, które świadczą pomoc drogową i mają siedzibę przy granicy, mogą przyjechać również do Niemiec co znacząco może ułatwić nam wyjście z trudnej sytuacji.

Jakie usługi świadczy pomoc drogowa?

Musimy pamiętać o tym, że pomoc drogowa to nie tylko holowanie i laweta. Mimo, że jest to jedna z najpopularniejszych usług i właśnie z tym kojarzy nam się auto pomoc, to możemy skorzystać jeszcze z kilku innych możliwości. Pomoc drogowa może nam pomóc naprawić małą usterkę i niepotrzebna będzie laweta w Berlinie i kosztowna wizyta u mechanika. Dodatkowo możemy liczyć też na dowiezienie paliwa czy wymianę koła. Takie usługi nie są bardzo drogie i nie musimy od razu załamywać się wysokimi kosztami holowania za granicą. Czasem wystarczy pomoc na miejscu i będziemy musieli zapłacić jedynie, za przyjazd pomocy drogowej i wykonanie drobnej usługi. Dopiero gdy auto rzeczywiście będzie wymagało przewiezienia do mechanika, to pomoc drogowa może nam w tym pomóc. Możemy także poprosić o przewiezienie auta w inne miejsce np. pobliski parking.