Hydrauliczny młot do koparki dla firmy budowlanej.

Hydrauliczny młot do koparki dla firmy budowlanej.

9 października, 2019 0 przez Redakcja

W bardzo wielu przypadkach, podczas realizacji prac budowlanych, może się okazać, iż bez sprzętu ciężkiego nie będziemy w stanie ruszyć z miejsca. Zdecydowanie najczęściej będą to sytuacje, kiedy zachodzi konieczność pozbycia się przeszkód gruntowych. Wszelkiego rodzaju stare konstrukcje betonowe, czy też większe fragmenty skalne, będą skutecznie utrudniać realizację prac. Aby możliwe było ich zlikwidowanie, niezbędne jest posiadanie sprzętu ciężkiego. W tym przypadku chodzi oczywiście o młot do koparki, który będzie realizować prace standardowego młota pneumatycznego z tą różnicą, iż z o wiele większą siłą i energią uderzenia.

Inwestycja w młot do koparki.

Oczywiście nie zawsze jest też tak, iż młot do koparki powinien znaleźć się w podstawowym wyposażeniu firmy budowlanej. Czasami, prace z jego wykorzystaniem będą tak sporadyczne, iż o wiele lepszym rozwiązaniem jest wynajem młota, bądź też korzystanie z usług firm zewnętrznych, które zapewniają realizację prac młotami hydraulicznymi. Trzeba tutaj samodzielnie ocenić niezbędność posiadania młota do koparki na wyposażeniu firmy. Jeśli będziemy na przykład realizować duże ilości prac ziemnych w terenie górskim, może się okazać, iż młot będzie wykorzystywany praktycznie każdego dnia. W takich też okolicznościach, jest to jak najbardziej uzasadniona inwestycja. Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż ogólnie rzecz biorąc, przeznaczenie młotów do koparek jest o wiele szersze. Przede wszystkim, zostały one opracowane i wdrożone do użytku z myślą o realizacjach prac wyburzeniowych na dużą skalę. Potężna koparka z solidnym młotem będzie nie do zastąpienia, jeśli chodzi o prace związane z wyburzeniami starych obiektów przemysłowych. Kruszenie betonu, odlewów betonowych, murowanych ścian, a także zbrojonych konstrukcji betonowych, nie będzie w tym przypadku stanowić jakiegokolwiek problemu. Młot do koparki, jeśli będzie odpowiednio dobrany do zakresu robót, powinien sobie bez problemowo poradzić z zadaniem.

Gdzie kupić dobry młot do koparki?

Decydując się na zakup młota do koparki, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim musimy rozsądzić, czy lepszym rozwiązaniem będzie dla nas zakup młota na rynku pierwotnym czy też wtórnym.

• Młot do koparki z rynku pierwotnego – jest oczywiście nowy, a więc objęty pełną gwarancją. Jako narzędzie jest jeszcze nieużywany, a więc jego poszczególne elementy będą nie zużyte, co znacznie powinno wydłużyć jego żywotność. Koszt jest oczywiście stosunkowo wysoki, bowiem możemy zapłacić od kilku do kilkudziesięciu nawet tysięcy złotych (w przypadku największych młotów)

• Młot do koparki z rynku wtórnego – czyli młot używany. Jego zakup jest bardziej kłopotliwy, bowiem musimy samodzielnie dopasować młot do koparki i osobno dokupić płytę adaptacyjną umożliwiającą montaż. Poza tym, trzeba liczyć się z tym, iż szybciej może dojść do awarii wymagających wizyty w serwisie. Z drugiej strony jest to inwestycja o połowę co najmniej mniej kosztowna.

Generalnie rzecz więc ujmując, musimy tutaj przede wszystkim, bardzo starannie i precyzyjnie dobrać wielkość młota do koparki. Musi on być dopasowany do wielkości i możliwości posiadanej przez nas maszyny. Zbyt duży młot do zbyt małej koparki, może doprowadzić do szybkiego jej uszkodzenia, a to jest niedopuszczalne.