Jak odpowiednio dobrać stół i krzesła do pomieszczenia?

Jak odpowiednio dobrać stół i krzesła do pomieszczenia?

30 grudnia, 2018 0 przez Redakcja

Sercem domu jest stół. To wokół niego najczęściej gromadzi się cała rodzina. To miejsce, które spełnia wiele funkcji: tutaj jemy wspólne posiłki czy romantyczną kolację we dwoje, dzieci często odrabiają lekcje lub gramy w planszówki. Tak wiele zastosowań sprawia, że nad wyborem odpowiedniego stołu i dobraniu do niego krzeseł https://www.meble.pl/meble/krzesla/ należałoby się dobrze zastanowić. Wybór w sklepach jest tak szeroki, że może przyprawić on o zawrót głowy. Czym więc się kierować przy wyborze odpowiedniego zestawu?

Stół i krzesła w kuchni i jadalni…

Kiedy kupujemy gotowy zestaw, mamy gwarancję, że wszystko dobrze współgra. Jednak nie zawsze takie rozwiązanie jest dla nas odpowiednie, choćby ze względów finansowych czy wizualnych. Kiedy jednak kupujemy wszystko osobno, dobrze byłoby, abyśmy mieli możliwość “przymierzenia” stołu i krzeseł do siebie. Najważniejszą cechą jaką powinniśmy wziąć pod uwagę – oprócz oczywiście stylu – jest wysokość i szerokość krzeseł. Siedziska krzeseł powinny znajdować się na odpowiedniej wysokości względem stołu. Siedzenie na zbyt wysokich krzesłach będzie skutkowało bólem kręgosłupa przy dłuższym użytkowaniu. Ważne jest również, aby siedziska nie były zbyt szerokie, tak aby można było wszystkie krzesła wsunąć pod blat, gdy ich nie używamy. Przy wyborze odpowiedniego stołu i krzeseł do naszej kuchni powinniśmy się również kierować jej rozmiarem i charakterem. W małych pomieszczeniach dobrze sprawdzą się składane krzesła lub taborety. Na rynku jest bardzo duży wybór tego typu krzeseł, od klasycznych, w stylu skandynawskim, po nowoczesne. W nowoczesnych wnętrzach ciekawym rozwiązaniem są hokery dostawione do podwyższonego kuchennego blatu.

Jak wybrać stół i krzesła do salonu ?

O ile wybierając stół do kuchni na pierwszym miejscu mamy względy praktyczne, o tyle przy wyborze do salonu możemy w pierwszej kolejności kierować się względami estetycznymi. Będzie to mebel zapewne rzadziej używany niż ten w kuchni, który stanowić może piękną dekorację i uzupełnienie wnętrza. Dobrze byłoby aby stół w salonie był pełnowymiarowy z większą ilością krzeseł, by można było przy nim zjeść posiłek razem z gośćmi. Zestaw musi oczywiście współgrać z charakterem pomieszczenia. Do nowoczesnego wnętrza możemy dobrać stół ze szklanym blatem, a krzesła z tworzywa, w dowolnym kolorze. Klasyczne wnętrze możemy uzupełnić drewnianym stołem i tapicerowanymi krzesłami. Na rynku znajdziemy taką mnogość wzorów, kolorów i użytych materiałów, że w zasadzie ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i zasobność portfela.