Konkursy internetowe – rozrywka z nagrodami czy strata czasu?

Konkursy internetowe – rozrywka z nagrodami czy strata czasu?

26 kwietnia, 2019 0 przez Redakcja

Ostatnimi czasy wiele firm i producentów organizuje różnego rodzaju konkursy, które najczęściej przeprowadzane są za pomocą Internetu. Dla danego przedsiębiorstwa jest to bardzo dobra forma promocji, a czym takie konkursy są dla odbiorców i użytkowników? Dla jednych będzie to rewelacyjna rozrywka i trening szarych komórek, lepszy niż krzyżówki czy inne quizy. Inni do znudzenia będą powtarzać, że to niepotrzebne i bezsensowne marnotrawienie czasu. Najlepiej jest spróbować, a później wyrobić sobie własną opinię.

Jak to działa?

Najważniejszy jest pomysł, następnie chwila twórczej pracy, a potem już tylko czekanie z niecierpliwością, aż w końcu przychodzi miła niespodzianka, czyli ogłoszenie wyników i nagroda. Taki scenariusz może się powtarzać bardzo często, nawet za każdym razem, gdy bierzemy udział w konkursie. Co więcej, najczęściej ilość zgłoszeń, które wyślemy jest nieograniczona, a dzięki stronom typu e-konkursy, wszystkie potrzebne informacje o kolejnych organizowanych rozgrywkach mamy w jednym miejscu. Wystarczy przeczytać regulamin, wykonać zadanie i czekać na werdykt jury. Polecenia zazwyczaj są proste. Chociaż aby wygrać trzeba wykazać się pomysłowością i kreatywnością, przede wszystkim po to aby wyróżnić się w gąszczy nadesłanych odpowiedzi i zwiększyć swoje szanse na wygraną. Czasem trzeba napisać krótki tekst, innym razem przesłać zdjęcie.

Czy to działa?

Wiele osób może zastanawiać się czy to w ogóle ma sens. Oczywiście, że ma, chociaż im więcej uczestników tym trudniej wygrać. Nawet jeśli tym razem nic się nie wygra, to i tak warto spróbować. Przede wszystkim takie kreatywne zadania to świetna rozrywka, bardzo dobre ćwiczenia dla mózgu oraz odskocznia od codziennych problemów, a nagroda, nawet niewielka, pobudza wyobraźnię i motywuje do większego wysiłku. Udział w takich konkursach jest bezpłatny, zatem nic nie tracimy, a wygrać można rozmaite rzeczy, od drobnych gadżetów i książek, po weekend w spa.

Komu się to opłaca?

Wiele sceptycznie nastawionych osób może się zastanawiać, komu tak naprawdę opłacają się takie konkursy. Odpowiedź może zadziwić, otóż: wszystkim! Dla organizatorów jest to fantastyczna promocja i szansa na rozwój firmy. Pamiętajmy, że rozpoznawalne marki mają największą szansę zaistnieć na rynku, a koszty związane z przeprowadzeniem konkursu są niewielkie i na pewno przewidziane w budżecie rocznym. Z kolei, dla nas, uczestników, to zabawa, w której można zgarnąć ciekawe upominki, które albo sami użyjemy, albo ofiarujemy bliskim. Wszyscy będą zadowoleni.

Konkursy internetowe to modne i bardzo ciekawe przedsięwzięcie, na które decyduje się coraz więcej firm. Nic dziwnego, bo grono uczestników jest naprawdę spore, a im ciekawsze nagrody, tym więcej chętnych na nie. Warto spróbować swoich sił i zmierzyć się z chociaż jednym z takich zadań. Współzawodnictwo nadaje smak życiu, a radość z nagrody, nawet najmniejszej, jest ogromna.