Motywujące cytaty sportowe

Motywujące cytaty sportowe

31 stycznia, 2020 0 przez Redakcja

Jesteś trenerem drużyny piłkarskiej? Osiągane przez Was wyniki nie spełniają do końca Twoich oczekiwań? Jeżeli uważasz, że w zespole drzemie większy potencjał, to musisz znaleźć sposób, żeby go jakoś wyzwolić. Możesz zarówno zmienić metody treningowe, jak i popracować nad sferą mentalną zawodników.

Odpowiednia motywacja

Każdy sportowiec potrzebuje motywacji do działania. Niezależnie od tego czy trenuje sport indywidualny czy bierze udział w grach zespołowych. Są różne sposoby motywowania, a każdy z nich powinien być indywidualnie dopasowany do każdej osoby. Kiedy jesteś trenerem jednego zawodnika, to nie jest to trudne do wykonania. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy masz pod swoją opieką całą drużynę piłkarską, składającą się z 20 zawodników. Jeżeli chciałbyś każdego z nich osobno motywować, to mogłoby Ci zabraknąć czasu na przeprowadzenie treningu.

Piłkarze największej motywacji potrzebuje tuż przed meczem. To wtedy musisz dotrzeć do ich głów i sprawić, żeby na boisku dali z siebie 110% swoich możliwości. Jeżeli układasz sobie treść mowy na odprawę przedmeczową, to mogą Ci się przydać motywujące cytaty sportowe. Są to teksty wypowiadane w historii przez wielkich sportowców tego świata lub doświadczonych trenerów, którym udało się osiągnąć życiowy sukces. Możesz znaleźć w nich inspirację do stworzenia oryginalnej przemowy, która tknie ducha w Twoich zawodników.

Odpowiedni trening

Same motywujące cytaty sportowe http://twoja-motywacja.pl/blog/czy-warto-korzystac-z-motywujacych-cytatow-sportowych/ nic jednak nie zdziałają bez odpowiedniego treningu. Musisz zrobić wszystko co w Twojej mocy, żeby zawodnicy trenowali z wielką chęcią. Twoje treningi nie mogą być zbyt długie i monotonne. Jeżeli wymyślasz nowe ćwiczenia, to zadbaj o to, żeby w prosty i czytelny sposób wytłumaczyć o co w nim chodzi. Jeżeli zbytnio skomplikujesz sprawę, to spowoduje to u zawodników jedynie frustrację. Do treningu wplataj różnego rodzaju zabawy i ćwiczenia z elementem rywalizacji. Sprawdzają się one doskonale zarówno w grupach dziecięcych, jak i u dorosłych facetów. W końcu każdy mężczyzna lubi rywalizację. Nie zapominaj również o tym, że to jest gra w piłkę nożną, a nie trening lekkoatletyczny czy siłowy. Wszelkie ćwiczenia powinny być wykonywane z piłką przy nodze. Czasy, gdy piłkarze biegali po górach, już dawno odeszły w zapomnienie. Do poprawy kondycji świetnie nadadzą się wszelkiego rodzaju gierki, zwłaszcza te na ograniczonym polu. Musisz tak zorganizować trening, żeby nie było w nim zbyt wielu przestojów. Każda dłuższa przerwa powoduje u zawodników spadek koncentracji i kolejne ćwiczenia mogą już być przez nich wykonywane w sposób niedbały.