Bezpieczne płatności w dobie transakcji internetowych? To możliwe!

Bezpieczne płatności w dobie transakcji internetowych? To możliwe!

9 listopada, 2022 0 przez Redakcja A

Dla niektórych z nas przeniesienie standardowego biura – miejsca pracy – do domu nie jest niczym nowym. Jednak dla wielu pracodawców i pracowników zmiany wywołane pandemią wciąż są trudne do przeskoczenia. Zdalna praca, internetowe zakupy i zawieranie umów za pośrednictwem sieci może budzić pewne obawy. Na szczęście dostęp do Internetu oferuje nam także wiele sposobów na zabezpieczenie płatności, pewne zarobki i bezpieczne kontrakty.

Gdzie możemy dokonać transakcji internetowej?

Odpowiedź na powyższe pytanie mogłaby brzmieć: niemal wszędzie. Zastanówmy się zatem, jakie witryny powinniśmy wybierać w celu zawarcia transakcji. O finanse możemy być spokojni, jeśli będą to platformy oferujące weryfikację użytkowników i zabezpieczenie płatności, w tym wykonywanych i otrzymywanych przez nas przelewów.

Omawiane portale mogą mieć różnorodny charakter. Bez względu na to, czy planujemy zakup przedmiotu na platformie aukcyjnej czy zlecenie wykonania określonej usługi, wybierajmy miejsca polecane przez innych użytkowników. Mogą to być najbardziej znane strony internetowe, ale również takie, które dopiero zyskują popularność. Czasami najkorzystniejsze będą portale przeznaczone stricte dla naszej branży. W każdym przypadku ważne będą rzetelność i zaufanie, którymi odznacza się m.in. platforma Sharelock. Można z niej skorzystać za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej, co jest jej dodatkowym atutem.

Jak zawrzeć bezpieczną umowę przez Internet?

Kroki, które należy podjąć, możemy przeanalizować na przykładzie witryny Sharelock. Aby z niej skorzystać, konieczna jest rejestracja w serwisie. Wprowadzone przez nas dane osobowe będą należycie chronione i zwiększą zarówno bezpieczeństwo nasze, jak i potencjalnych wspólników. Po zalogowaniu uzyskamy możliwość samodzielnego wygenerowania umowy oraz wyboru partnerów biznesowych, którzy wykonają zleconą przez nas usługę. Dopiero kiedy potwierdzimy, że otrzymany przez nas produkt jest zgodny z kontraktem, wpłacone przez nas pieniądze trafią na konto kontrahenta; do tego czasu platforma zabezpieczy nasze środki.

Zaufane witryny internetowe w większości opierają się na powyższym schemacie. Dzięki temu otrzymujemy:

  • weryfikację tożsamości użytkowników
  • zabezpieczenie płatności w trakcie całego procesu transakcyjnego
  • zabezpieczenie zaliczki, jeśli zdecydują się na nią kontrahenci
  • kontrolę nad jakościowym wykonaniem usługi.

Zalety zabezpieczenia płatności za pośrednictwem sieci

Okazuje się, że korzystając z bezpiecznych i sprawdzonych platform (zarówno e-handlowych jak i kontraktowych), możemy zyskać jeszcze większą gwarancję jakości niż w przypadku zawierania umów w tradycyjny sposób. Otrzymujemy także solidne zabezpieczenie transakcji. Nad naszymi danymi, dokumentami, środkami finansowymi i wiadomościami czuwa bowiem sztab specjalistów. Nie musimy też martwić się o przepływ środków pieniężnych, bowiem trafią one z raz wskazanego przez nas numeru konta bankowego na rachunek zleceniodawcy. A dzięki jasno sformułowanym zasadom i platformie przyjaznej dla użytkowników, szybko znajdziemy wykonawców usług, odpowiadających naszym potrzebom.