Giełda kryptowalut GateIO – informacje dla początkujących

Giełda kryptowalut GateIO – informacje dla początkujących

14 listopada, 2022 0 przez Redaktorka Dominika

Inwestycja w kryptowaluty dla wielu osób stała się sposobem na zarobek gwarantującym solidne źródło dochodu. Podstawą, z jaką muszą zmierzyć się osoby początkujące, jest wybór odpowiedniej platformy giełdowej. Jedną z dostępnych opcji jest giełda kryptowalut GateIO. Czy warto się na nią zdecydować? Czy wybierając ją, możemy liczyć na odpowiednią ochronę? Zapraszamy do lektury!

Kryptowaluty w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością. Wielu osobom przyniosły one ogromne zyski i przyciągają kolejnych zainteresowanych. Jest w tym jednak również druga strona medalu – oprócz zysków mogą też pojawić się straty. Zagrożeniem są również ataki hakerskie na platformy giełdowe. Jedną z popularnych giełd kryptowalut jest GateIO – https://cryps.pl/gielda/gateio/. Od samego początku jej powstania, czyli 2013 roku zyskała już wielu zwolenników. Pod względem dziennych obrotów zalicza się do 20 największych giełd kryptowalut. Czy warto z niej korzystać? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. 

Czym jest giełda kryptowalut? 

Jaki jest cel istnienia giełdy kryptowalut? Takie platformy to miejsca, które pozwalają na zakup, sprzedaż i przechowywanie wirtualnych aktywów. Oprócz tego umożliwiają śledzenie kursów kryptowalut i są nieocenionym narzędziem umożliwiającym dokonywanie przemyślanych inwestycji. Dzięki zebranym tam danym jako użytkownicy jesteśmy w stanie podejmować opłacalne decyzje. W jaki sposób zarabiają platformy giełdowe? Pobierają one m.in. prowizje za wypłaty środków. Wybierając konkretną giełdę, warto więc zapoznać się z przewidywanymi kosztami i prowizjami. 

Bezpieczeństwo giełdy kryptowalut GateIO

Podstawową kwestią, którą bezwzględnie należy sprawdzić przed rozpoczęciem korzystania z określonej giełdy kryptowalut jest jej bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o niebezpieczne incydenty, z którymi platforma miała do czynienia, to możemy mówić tutaj o 2 atakach. Ostatecznie zakończyły się one jednak odzyskaniem skradzionych środków. Oprócz tego należy wspomnieć, że platforma szczyci się tym, iż posiada w swoich bilansach 100% zabezpieczenia posiadanych środków. Gwarancję wysokiego poziomu ochrony stanowi też fundusz GT “Security and Law Fumd”, który może mieć zastosowanie w razie kradzieży. Platforma GateIO stara się śledzić ewentualne braki w zabezpieczeniach i szybko je likwidować. 

GateIO – czy warto? Jak wybrać najlepszą giełdę kryptowalut?

Wiemy już, że GateIO to platforma, która stawia na bezpieczeństwo użytkowników. Co oprócz tego powinno przekonać do korzystania z niej? Osoby, które używają GateIO, wskazują przede wszystkim na ogromną ilość możliwości, jakie gwarantuje platforma. Znajduje się na niej bowiem niemal 1400 różnych kryptowalut i tokenów. Tak duża różnorodność przyciąga osoby zainteresowane zarabianiem na kryptowalutach. Jak ocenić, czy będzie ona odpowiednim rozwiązaniem? W tym celu najlepiej posłużyć się rankingiem platform kryptowalut. Na takiej stronie możemy sprawdzić opinie innych użytkowników i sprawdzić kryteria bezpieczeństwa danej platformy. To najlepsze narzędzie w kwestii wyboru właściwej giełdy.