Program medyczny dla twojego gabinetu

Program medyczny dla twojego gabinetu

15 listopada, 2022 0 przez Redakcja A

Rozwój sieci i technologii pozwolił nam na wprowadzenie szeregu udogodnień dla poszczególnych branży, w tym branży medycznej. Z myślą o specjalistach i ich pacjentach powstają systemy ułatwiające nie tylko zapisy na wizyty, ale także kontrolę nad nimi, sprawowaną przez lekarzy. Sprawdźmy, co obecnie wyszukamy pod hasłem ,,program gabinet lekarski”.

Czemu służą wirtualne systemy medyczne?

Do Internetu przeniosły się już kalendarze, notatniki i wszelkie inne formy zapisków, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie i planowanie. Nieprzecenionym udogodnieniem jest zebranie ich w jednym miejscu. Aby oddzielić życie prywatne od pracy, nie zawsze chcemy jednak korzystać z ogólnodostępnych kalendarzy w smartfonach. Dlatego powstają konkretne oprogramowania i aplikacje, które pozwalają nam zbierać dane potrzebne do pracy i przechowywać je w bezpieczny sposób.

Jednym z rozwiązań oferowanych lekarzom jest system Proassist. Czy jest to dobry wybór w kategorii program gabinet lekarski? Aby o tym zdecydować, porównaj jego ofertę z zebranymi przez nas podstawowymi elementami, które powinny znaleźć się w jakościowym systemie medycznym.

  • Planer i kalendarz w jednym. Oprogramowanie powinno umożliwiać lekarzowi stworzenie własnego grafiku i terminarza wizyt. Dzięki temu nie będzie on martwić się na zapas o zapamiętywanie każdej daty i godziny. Bez trudu zaplanuje także kolejne spotkanie z pacjentem lub zebranie służbowe.
  • Zbiór dokumentacji. Dostępne moduły powinny umożliwiać bezpieczne skompletowanie kartoteki i dokumentacji pacjentów, a tym samym wystawienie skierowania, zwolnienia i recepty. Dodatkowym atutem będzie dostęp do bazy leków i informacji o ich refundacji. Hasłem zabezpieczającym dane pacjentów najczęściej jest ich numer PESEL.
  • Wiadomości SMS. Dzięki dobremu oprogramowaniu o wizycie nie zapomni nie tylko lekarz, ale również pacjent. Program powinien umożliwiać wysyłanie telefonicznych przypomnień, które pozwolą także na ewentualną anulację wizyty. Zaoszczędzimy w ten sposób czas i pieniądze.
  • Dane powinny być przechowywane w chmurze, aby użytkownicy systemu mieli do nich dostęp na każdym urządzeniu.
  • Moduł telekonsultacji oraz rezerwacji wizyt online to konieczność!
  • Dostęp do aplikacji mobilnej będzie dodatkowym atutem.

Dobre oprogramowanie to ponadto takie, z którego korzystać mogą zarówno poszczególni specjaliści, jak i właściciele i dyrektorzy placówek medycznych. Pozwala to na kontrolę nad ich działaniami i synchronizację wielu specjalistów, a także sprawną wypłatę wynagrodzeń.

Jak wybrać spersonalizowany program gabinet lekarski?

Decydując się na zakup oprogramowania, sprawdź, czy spełnia ono twoje wymagania i potrzeby. Przede wszystkim zorientuj się, czy dostępne szablony i planery są dla ciebie zrozumiałe i czytelne. Program Proassist oferuje umówienie się na bezpłatną prezentację jego możliwości. Skorzystaj z niej już dziś i wdróż program gabinet lekarski w swojej placówce.