Jak wybrać najlepsze konto firmowe? Na te rzeczy musisz zwrócić uwagę!

Jak wybrać najlepsze konto firmowe? Na te rzeczy musisz zwrócić uwagę!

26 stycznia, 2021 0 przez Redakcja

Konto bankowe to coś, bez czego nie może funkcjonować żadna firma. Jest to jedna z pierwszych kwestii, o której powinna pomyśleć osoba zakładająca własny biznes. Jednak, czy może to być pierwsze lepsze konto firmowe, w banku, którego reklamę akurat zobaczyliśmy? Oczywiście, że nie. Z konta firmowego będziesz korzystać praktycznie codziennie. Będzie Ci ono służyć do wpłacania i wypłacania pieniędzy, ale również do regulowania płatności względem urzędów, dostawców produktów oraz pracowników.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę jako przedsiębiorca, to możesz zastanawiać się nad tym, jakie konto firmowe będzie najlepsze. Jak wybrać takie, które będzie tanie, ale jednocześnie spełni wszystkie oczekiwania? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Dlaczego nie powinno się bagatelizować kwestii wyboru firmowego konta?

Tak jak już wspomnieliśmy, firmowe konto bankowe jest jednym z niezbędnych narzędzi wykorzystywanych podczas prowadzenia działalności. W związku z tym, że korzysta się z niego bardzo często, powinno ono działać bez zarzutu. Jest to ważne, ponieważ żaden przedsiębiorca nie lubi marnować swojego czasu, a co gorsza denerwować się przez nieprawidłowo działającą technologię. Z dobrym kontem firmowym nie będziesz musiał doświadczać takich sytuacji.

Konto firmowe możesz, ale nie musisz otworzyć w banku, w którym masz swoje konto osobiste. Nie zawsze jest to bowiem najlepsze rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ to, że Twoje konto osobiste działa bez zarzutów, nie oznacza, że tak samo będzie z kontem firmowym. Warto zapoznać się z ofertą kilku różnych banków. Najlepsze konto dla firm możesz znaleźć w internetowych rankingach, które są na bieżąco aktualizowane.

Na co zwrócić uwagę wybierając konto firmowe?

Oprócz informacji zawartych w internetowych rankingach warto również przeczytać opinie na temat konkretnego konta firmowego. W dobie internetu nie będzie stanowiło to większego problemu – wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę nazwę produktu oraz banku, a także słowo „opinie”. Obecnie nie brakuje ofert bankowych dla firm. Banki wręcz ubiegają się o tego typu klientów, proponując im coraz to nowsze i ciekawsze oferty. Z tego względu warto być uważnym i nie dać się namówić jedynie przez ciekawą reklamę.

A więc na co zwrócić uwagę? Zamiast na marketing danego banku zwróć uwagę na regulamin oferty, która Cię zainteresowała. Często okazuje się, że to właśnie tam kryją się dodatkowe koszty, o których nie było mowy w reklamie. Dla Ciebie, jako przedsiębiorcy, który często będzie wykonywać przelewy, ważny powinien być ich koszt. Te bezpłatne są raczej rzadko spotykane, dlatego skup się na tym, aby jak najbardziej zminimalizować koszt takich operacji. Ważne są też opłaty za korzystanie z karty i wypłaty z bankomatu.